Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyibe kerülhet a fogpótlás?

Csak egy lány 152846 kérdése:

Mennyibe kerülhet a fogpótlás?

Figyelt kérdés
Van egy barátnőm 20 éves akinek elég rosszak a fogai. Elől a 6-os fog mind letört úgy hogy a fognak az eleje mindenhol az inyébe van még. Mivel nem volt rá pénze ezért nem tudta eddig megcsináltatni mostmár össze gyült neki jókora összeg. De még is hogy lehet pótolni a fogát? És nagyjából mennyibe kerülhet? Előre is köszönöm a válaszokat!

2018. jún. 16. 08:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Több százezer forint. Menj el magánba, ott majd megmondják.
2018. jún. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem muszáj magánorvoshoz menni, lehet TB alapon is. Az, hogy milyen fogpótlást ajánlanak, attól is függ, hogy a megmaradó fogai milyen állapotban vannak. A fogpótlás sikere nem csak a zsebén múlik, hanem a fogorvoson is. Én TB alapon csináltattam, szuper a körzeti orvosom. Minden variációt elmondott, árakkal együtt, aztán a döntést rám bízta.
2018. jún. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
És TB alapon hogy lehet? Bocsánat csak nem értek hozzá de majd ő biztos tudni fogja. Köszönöm a válaszokat;
2018. jún. 16. 17:15
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Miért nem Ő érdeklődik?!


Nonszensz, ennyire életképtelen, hogy nem tud bemenni egy rendelőbe, és kikérni egy-két szakvéleményt?


Vagy NEKED van bajod csak félsz E/1-ben kérdezni...

2018. jún. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom a második válaszoló mire gondol, valószínűleg félreértett valamit, ugyanis TB támogatott pótlás csak 18 év alatt, nyugdíjkorhatár felett és várandóság alatt vehető igénybe, de akkor sem akármilyen pótlást és a technikai árat akkor is ki kell fizetni. Magyarán el lehet menni körzetes orvoshoz is emiatt, csak azzal jó tisztában lenni, hogy a pótlás árai hasonlóan fognak alakulni, mint egy átlag magánrendelésé. Egyébként egy jó tanács: érdemes azzal az orvossal csináltatni, aki amúgy kezelte az illetőt, neki megvan minden dokumentum, röntgen a kezelésekről, egy új orvosnak meg majd azzal kell kezdenie, hogy egyenként átellenőrzi a fogakat, hogy vajon hol állt meg a kezelés, röntgent is kell csinálnia, hiszen nem tudhatja, hogy pl egy gyökérkezelt fog milyen állapotban van stb.

Az ár az nagyon széles skálán mozog, attól függően, hogy mire van szüksége/mit szeretne. Leírás alapján nem tudni, hogy ezen fogak megtarthatóak e egyáltalán, de ha valakinek olyan szinten elhanyagolt a szája, hogy még a kirakat (az ún. “Social six :)) is tragikus állapotban van, akkor ott az egész szájban nagyon komoly bajok lehetnek.

De nèzzünk néhány példát: egy fémkerámia korona 25-30ezer forint’, ez esztétikus, de van ennél szebb is, a cirkon, 40-50ezer. Ha valaki 6 fogat szeretne ezekkel pótolni, akkor 6x az említett ár. Legalább. De sokszor több, mert előfordulhat, hogy több fogat is be kell vonni a pótlásba, attól függően, hogy az említett 6 fogból egyáltalán mennyi tartható meg.

Olyan is van, hogy a fog koronai része annyira destruálódott, hogy nem lehet csak úgy koronát tenni rá, kell egy plusz felület, amit csapnak hívnak és a fog gyökéri részében horgonyoznak el. Ennek az ára 12-20ezer, plusz a korona/híd.

Ha nem tarthatóak meg a fogai, akkor választhat a kivehető pótlás és az implantátum között (utóbbira nem alkalmas mindenki, függ az illető csontozatától is, na és persze a szájhigiéniájától, mert hacsak nincsen egy ritka genetikai megbetegedése, amely a dentin/zománc alulfejlettségével jár együtt, akkor azért nagyon komoly bajok vannak a szájhigiéniával és egy ilyen szájba nem tesznek csakúgy implantátumot, hogy aztán az is kirohadjon, mint a fogai).

Egy implantátum ára 120-200ezer forint és még erre kerül a korona a fent említett árakkal.

Kivehető protétis, ha csak felülre kell, akkor 80ezertől a csillagos ég a határ, hiszen itt is vannak variációk, esztétikusak és kevésbé esztétikusak, nem beszélve, hogy hány fogára kell még így is koronát húzni.

Ezért is mondom, hogy nem érdemes a szánhigiéniát elhanyagolni, mert ilyen, egyébként abszolút hétköznapi szituációkban könnyen felkúszhatnak az árak akár egy 7 számjegyű összegig, ha valakinek nem csak a funkció, de a kirakat is fontos. És a magyar árak még nem is drágák, egy ugyanolyan cirkon korona az USA-ban 3000 dollár, holott az anyagrészét ugyanonnan szerzik be.

2018. jún. 17. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kedves 4es! Ha nekem lenne bajom akkor úgy irtam volna és azért kérdeztem én mert nem mindenkinek telik internetre..és máskor probálja meg normálisabban leirni véleményét köszönöm!
2018. jún. 17. 08:39
 7/9 A kérdező kommentje:
A fogorvoshoz meg azért nem tud bemenni mert most ment nyugdíjba és még nincs helyettes vagy olyan aki ott dolgozna!
2018. jún. 17. 08:40
 8/9 anonim ***** válasza:

Menj magán fogorvoshoz és kérj tőle véleményt.

El se hinnéd, hogy milyen szép lesz, megéri fizetni a minőségéért.

2018. jún. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm megmondom neki mert még mindig nem nekem lesz!!!
2018. jún. 17. 11:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!