Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Durván begyulladt íny, nagyon...

Durván begyulladt íny, nagyon fáj, hogyan csillapítsam?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Mindig rendesen mosok fogat, de tegnap egy húsdarab ott maradhatott két fog között, és nem vettem észre. Ma reggelre viszont hatalmas duzzanat, a kisebbik zápfogam "felszínét" elnis érte, vérvörös színe van. Aztán láttám a két fogam között vmi fehér cuccot, azt kipiszkáltam fogpiszkálóval, úgy gondoltam, hogy az a maradék, de így utólag nem vagyok benne biztos. Szerintem nem genny volt, mert ahhoz egybe volt, de inkább gondolnám egy réteg elhalt ínynek... Aztán lefújtam Tantum Verdével, hátha csökkenti a gyulladást, meg a fájdalmat. Most jelenleg ott tartok, hogy letsibbad a fél arcom, de lüktet, sajog az ínyem, és fáj. Vasárnap nincs fogdoki, főleg nem gyerekrendelés (16L). Tud valaki segíteni?

2018. jún. 17. 06:28
 1/5 anonim ***** válasza:

A corsodil elég jó gyulladáscsökkentő. Gyógyszertárakban, DM, Rossman beszerezhető.

Ha van otthon cataflan, az fájdalom és gyulladás csökkentő, de csak receptre kapható.

Végszükség estén, a szegfűszegről mondják, hogy fájdalom csökkentő, de nekem még sose működött.Egy próbát azért megér. Megrágsz pár szegfűszeget, majd a rossz foghoz teszed, hogy az olaja átjárja.

2018. jún. 17. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Amit az első mondd + még jegelheted.


Persze a megoldás a fogorvos, ő majd felír rendes gyógyszert. Ügyelet nincs?

2018. jún. 17. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Az a baj, hogy ezek az üzletek nálunk zárva vannak a környéken vasárnap😢

Nincs ügyelet, csak maszek jópénzért. Azt is a fene tudja, hol...


Cataflam nem volt itthon, Nurofent vettem be.


Mégegyszer köszi!

2018. jún. 17. 06:50
 4/5 anonim ***** válasza:
Az internet korában fél perc megnézni a aktuális ügyeletet és ügyeletes gyógyszertárat. Röviden és tömören.
2018. jún. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

De minek rohangáljak ügyeletre addig, amíg nem muszáj, mert simán félrekezelnek. Simán csinálnak egy gyökérkezelést😂


Illetve egyáltalán minek rohangáljak össze-vissza, ha van otthoni megoldás😉

2018. jún. 18. 19:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!