Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Betömték egy jobb felső...

Betömték egy jobb felső fogam, de hidegre érzékeny azóta, erős harapásnál fáj, mit lehet tenni? Újratömés?

Figyelt kérdés

Egy másik fog miatt szörnyű kínokon vagyok túl. Elkezdték gyökérkezelni, több órát szerencsétlenkedett vele az orvos 3x2,5 órát, aztán tájog lett, akkor csapolták egy hétig, aztán végül kihúzták. Marékkal ettem a fájdalomcsillapítót ez idő alatt.


Szóval húzásra, gyökérkezelésre nem merek gondolni.


Egy másik fogam betömte a fogorvos.


Azóta hidegre érzékeny, ha erősen ráharapok fáj. Annyira nagy lyuk nem volt.

Jobb felső fog.


Lehet a tömés nem jó minőségű?

Ha lemennék egy drágább/legprofibb fogorvoshoz, az újratömné az segíthetne?


Volt már valakinek ilyen, h az újra kellett tömni? Az újratömés segített?


Köszi!



2018. jún. 19. 01:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Mennyi idő telt el a tömés óta? Mert nekem például jó fél évig érzékeny volt eléggé, eleinte fájt is. A fogorvos mondta, hogy nincs vele gáz, aztán el is múlt. Szerintem ha erősen fáj,több, mint egy hétig akkor menj vissza a fogorvoshoz. Ha nem volt nagy a lyuk, akk max megigazgatja aztán csak jó lesz.
2018. jún. 19. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem is érzékeny volt, de pár hét múlva el is múlt. Meg fogja szokni a fogad az érzékenységtől.
2018. jún. 19. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem is majd egy fél évig hidegre érzékeny volt, aztán elmúlt. Csináltunk röntgent is, de nem látszódott semmi. Valószínűleg arról van szó, hogy tágak a dentincsatornácskák, amelyek egészen a fogbélig vezetnek, azon keresztül irritál a tömés. Erre a fogbél úgy reagál, hogy dentint termel, ezért múlik el egy idő után. Úgy gondolom, nálad is ez lesz a helyzet, de ha vissza mész a fogorvosodhoz, biztosan meg fogja nézni, akár csinál egy röntgent is, nincs e esetleg vmi elváltozás.
2018. jún. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
En pont igy jartam mint te! A jobb felso fogamon volt egy pici lyuk, de mar akkor is belehasitott amikor erosen haraptam ra a hamburgerre. En azt gondoltam a lyuk miatt, ugyh a fogorvos betomte gyokerkezeles es rontgen nelkul. Pontosan a tegnapi napig csak ritkan hasitott bele, vagy harapasra osszezarasra erzekeny volt, a vege az lett tegnap hogy feldagadt a fel arcom, luktetett, fajt, Ausztriaban elek a parommal 1 honapja, nyelvtudasom sincs, csak a paromnak, gondolhatod milyen volt egy osztrak klinikan. Nagyon rendes doki volt, megrongeneztek es mondta h nyomjak egymqst a fogaim, ez a tomott meg szinte mar bevolt tokosodva, es hogy ennek mar sokkal hamarabb jelentkeznie kellett volna. Sajnos kihuzta, de az arcomrol a duzzanat meg nem indult meg, de minnel hamarabb menj dokihoz, ha lehet inkabb idoben mentsetek meg! Nekem az volt a gond h annak a dokibak sem mondtam aki tömte, hogy mar erzekeny neha. Hat, igy jartam en, kicsit szomoru vagyok, de mar nagyon fajt, plusz semmit nem ereztem amikor huzta.
2018. jún. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!