Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzó és fogak megcsiná...

Fogszabályzó és fogak megcsinálása helyett létezik ilyen lehetőség?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, és már igazából 3-4 éve folyamatosan járok össze-vissza fogorvosokhoz, mert kellene fogszabályzó. Ezzel igazából nem is volt probléma még a legelején, mert ugye ahhoz, hogy felkerüljön, minden fogamnak rendben kellene lennie.

Viszont az a helyzet, hogy nagyon sok időt vett igénybe úgy minden, és amikor odakerült a sor, hogy tényleg jó lett kb az összes fogam, és elmentünk a fogszabályzásra, megmondta az orvos, hogy 18 éves kor alatt nem lehetséges fogat építtetni(bulldogharapásom van, mert felül jóval kevesebb fogam van, mint alul, és ezért az alsó állkapcsom előre ugrott, amit vagy műtéttel korrigálnak, vagy azzal, hogy fogat építenek.)

Ezért vissza kellett volna mennem akkor, amikor betöltöttem a 16-ot, viszont mostanra megint felmerült egy csomó komplikáció, és megint baromi sokáig kellene járnom fogászatra, mielőtt felrakhatnák a fogszabályzót. Ez baromi drága lenne, rengeteg idő, és megint egy csomó szenvedés, és én ezt nem akarom...

Azon gondolkodtam, hogy létezik-e olyan lehetőség, hogy az egész fogsor helyett egy műfogsort csináltatni?

Ha esetleg ez nagyon barom ötlet ilyen korban, kérlek szóljatok, mert nagyon nem vagyok ezzel tisztában, csak már nagyon beleuntam a folytonos szórakozásba...


2018. jún. 19. 12:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ilyen fiatalon nem erdemes mufogsort csinaltatni, amig a sajatjaid megvannak addig folosleges. Maszekhoz jarsz? En ugy tudom, hogy korzeti 18 eves kor alatt ingyen, vagy legalabbis olcsobban dolgozik.

Tudom mirol beszelsz, bar nekem ha minden igaz juliusban felrakjak a fogszabit, de mire minden fogam helyrejott...pfu :D

Egy orok korforgas volt, betomtek oket, utana ujratomtek oket, utana gyokerkezeltek nehanyat, mert megint fajt. Most ez roppant kette, most ez faj, most ez no... szoval szep kis tortenetem van nekem is.

2018. jún. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen én is teljesen hasonlóan vagyok...

Köszönöm a tanácsot, és maszekhoz jártam, de kva drága ugye... a körzeti ingyenes, csak az időpontok között hetek telnek el, a maszeknál meg van, hogy egy nap 2x visszahívnak...

2018. jún. 19. 12:32
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem 16 évesen nem fognak műfogsort csinálni, de nem vagyok jártas a dologban.

Nem tudom hol laksz, de el kell keserítselek, hogy a körzetiben van, hogy nem heteket, hanem hónapokat kell várni. Én tavaly áprilisban voltam először a körzetiben (januártól maszek orvosokhoz járkáltunk), akkor megnézték a fogaim és októberre (!!) adtak időpontot mintavételre. Majd decemberben adtak egy trénert. Márciusban feltették a szájpadlásívet. Most, holnap, másfél év után felteszik a fogszabályzóm.

2018. jún. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!