Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik Magyarországon depress...

Létezik Magyarországon depressziós embereknek csoport vagy egyéb ismerkedési lehetőség?

Figyelt kérdés

Szívesen ismerkednék, barátkoznék olyanokkal akik szintén depresszióban szenvednek, de nem tudom hol van erre személyes lehetőség. Tudom gugli a barátom meg ott az internet, de eddig sikertelenül jártam...


Esetleg valaki, aki pécsi?



2014. okt. 10. 01:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom!

Miért lettél depressziós?

Szar betegség, benne voltam, kegyetlen, tudom.

Van kiút, hidd el!

Nem tudok sajnos többet segíteni, de van kiút, ez biztos, csak tárd fel az okokat!

2014. okt. 10. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Vannak csoportterápiás foglalkozások sok helyen, ilyet kellene keresni. Mint Peseten a Nap-kör pl.
2014. okt. 10. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

[link]

próbáld ki...

2014. okt. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A csoport terápia jó (az egyéni az igazi), de óvakodj az olyan csoporttól, amelyet nem kiképzett terapeuta vezet.

- jól el lehet tanulni a másik baját is

- hiba esetén előállhat olyan szituáció, amelynek pszichózis lehet a vége.

2014. okt. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Biztos van, de nem tudom, mire lenne ez jó. Egy csapat beteg ember mit tud egymásnak segíteni? Mire jó az, hogy mindenki elsírja a bánatát? Én inkább kerülöm az olyan embereket, akik ugyanannyira szenvednek, mint én, mert ők nem fognak olyan példával szolgálni, amivel megtalálom a kiutat.
2014. okt. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 egy gondolkodó... válasza:
Véleményem szerint igenis kellene ilyen csoportokat létrehozni,ugyanis, ha a szinte azonos nyomorúsággal küzdők jobban megnyílnának egymás előtt,és igenis tudnának egymásnak segíteni!És már az,hogy van hova tartozniuk már egy csodálatos dolog lenne számukra.Én biztosan eljárnék ilyen csoportba.Sajnos én is hossszú évek óta beteg vagyok.Szóval ilyenek kellenének!!!!
2014. okt. 14. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!