Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Milyen gyakran cserélitek a...

Milyen gyakran cserélitek a fogkefétek?

Figyelt kérdés

Milyen gyakran váltja egy ember a manuális (sima) fogkeféjét? És mekkora időközönként lenne normális? Őszintén mondjátok meg. Nekem olyan 1-2 havonta kéne, mert széjjelhasználom a sörték jobbra balra állnak és kb használhatatlan.

Plusz másokat is szokott csípni a fogkrém? Nekem olyan érzés, mintha tűkkel szurkálnák a nyelvem az elején alul, rettentően fáj. (nem kifogás, ettől még rendszeresen mosom, csak lehet hogy túl érzékeny a nyelvem? létezik?)



2018. jún. 19. 14:09
 1/7 anonim ***** válasza:
2-3 havonta cserélem. Nem tudom, engem sosem csíp a fogkrém.
2018. jún. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Akkor cserélem le amikor elkezd kifelé állni a sörtéje, mivel puha a fogkefém, ez általában 1 hónap. Meridol fogkrémet használok, ez nem csíp.
2018. jún. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Engem is csip, de en azt vettem eszre, hogy a mentollal vannak mashol is gondjaim. A mentolos rago is csip, a mentolos sampon szetmarja a fejborom.
2018. jún. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Metionin ***** válasza:
Változó, volt hogy 1 hónap után láttam hogy tönkrement, de általában 3 hónapot kibírnak. Nekem a mentolos fogkrémek mind csípnek, emiatt csak gyógynövényeset használok.
2018. jún. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Kb havonta cserélem, nem azért, mert tönkremegy, hanem mert addigra elszaporodnak rajta külöbözö kórokozók, és ezért ajánlatos gyakrabban lecserélni.
2018. jún. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
37%
Végelkopáskor, szóval volt már, ami 10+ évet szerepelt. De valóban vannak fogkefék, amik hamar strapára mennek. Nem hanyagságból nem cserélgetem, hanem én rettenetesen ragaszkodó típus vagyok más holmik tekintetében is. Minden étkezés után mosok fogat, néhány hetente, ha eszembe jut, beáztatom ilyen szájfertőtlenítő lébe a fogkefét is. Lukas fogam 4 évtized alatt még nem volt. Fogkrém engem nem csíp. Max a jéghideg dolgoktól szokott fájdalom belém nyilalni.
2018. jún. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én Colgate vagy Oral-B fogkefét szoktam venni, nagyon jól bírják. 2-3 havonta cserélem, úgy, hogy szinte olyan mintha új lenne.

Esetleg nem lehet hogy nagyon rányomod a fogaidra a fogkefét, és ezért mennek ennyire gyorsan tönkre a sörtéi?!

2018. nov. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!