Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ma kihúzták a fogam és ittam...

Ma kihúzták a fogam és ittam tejet akkor mit csináljak? Meddig tart míg begyógyul? (nagy a lyuk) Azt olvastam, hogy nemszabad inni vagy enni tejterméket. Igaz?

Figyelt kérdés
2018. jún. 22. 18:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Van olyan fogorvos aki ezt mondja, van aki nem. Szerintem nem nagy áldozat mellőzni kicsit a tejet. Nem hiszem, hogy sokat árt az, hogy ittál, mostantól ne igyál.
2018. jún. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
De miért ittál tejet ha olvastad hogy mem lehet?
2018. jún. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen, nekem fogorvos azt mondta, hogy 4-5 napig ne egyek tejterméket. Amikor előszőr húzták egy fogam nem tudtam ezt és ettem tejbegrízt még aznap este, de szerencsére nem lett baj, szépen gyógyult a seb.
2018. jún. 23. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Második válaszoló mert először ittam és csak utánna olvastam hogy nemszabad.
2018. jún. 23. 08:22
 5/7 anonim ***** válasza:
48%

Akkor mi van?


Semmi, én is ittam, senki nem mondta, hogy nem szabadna. Mégis eddig mindhárom bölcsességfogam 100% komplikációmentesen gyógyult.

2018. jún. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A tejben lévő baktériumok befertőzhetik a sebet, ezért nem szabad inni mert folyadékként szinte elkerülhetetlen hogy ne menjen a sebbe.

Ha mégis megtörténik, akkor sincs feltétlenül nagy baj, ugyanis a seb gyógyulását nem gátolja teljesen, csak jelentősen lelassítja. Nagy baj (amivel azonnal vissza kell menni a fogorvoshoz) akkor van ha nem múlik a fájdalom, begennyesedik és/vagy újra elkezd vérezni.

2018. jún. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem fáj nem is vérzik de ez már a harmadik nap.😉
2018. jún. 24. 08:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!