Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabisok, mennyi idő kell...

Fogszabisok, mennyi idő kell mig a fogak becsontosodnak?

Figyelt kérdés

3 evig volt fogszabim, majd kaptam ejszakait alulra felulre.. A doki pedig azt mondta hogy ezt dupla annyi ideig, azaz 6 evig (!) kellene hordanom :O

Nem akarom elbliccelni a hordast, hiszen draga volt rendbe tenni a fogaimat, de nem sok ez az ido egy kicsit? Ti mennyi ideig hordtatok az ejszakait az allando levetele utan?


Egyebkent mar felnott fogszabalyozas volt, huszoneves vagyok.


2018. jún. 26. 22:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem egy évig volt anno fogszabályzóm de már nem emlékszem meddig hordtam az éjszakait :S

Ha azt mondta az orvos hogy 6 évig kell, akkor hallgass rá. Úgyis csak éjszakára kell, egy idő után már észre sem fogod venni.

2018. jún. 27. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen, minimum kétszer annyi ideig kell hordani, mint amíg a fogszabályozás tartott. Sőt van, akinek élete végéig. Mint ahogy nekem is. Lassan másfél éve levették a fogszabályzómat, de ha két éjszakát kihagyok a retencióssal, rés nyílik az első fogaim között. Tehát még nem csontosodott be.
2018. jún. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Na jó, de az éjszakait csak alváskor teszed be. Tehát az a 6 év ilyen szempontból nézve annyira nem gáz, mint egy állandó fogszabályzó. Egyébként az elvi lehetőség megvan rá, hogy a szabályzott fogak visszaállnak az eredeti helyzetükbe nagyon hosszú idő múlva, ezt akadályozná meg az éjszakai fogszabályzó.
2018. jún. 28. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!