Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hánytatom magam, ettől lejöhet...

Hánytatom magam, ettől lejöhet a fogzománc?

Figyelt kérdés

Már 3 éve nem voltam fogorvosnál, akkor még minden rendben volt, és azt mondták h a fogzománc is jó erős. Viszont most mikor voltam azt mondta a doki hogy azért szuvasodott a fogam mert nagyon vékony a fogzománc, szóval menjek félévente vissza, mert ahol nem mosom meg nagyon jól, lehet hogy szuvasodni fog.

Vegán vagyok, sose szoktam inni kólát vagy ilyesmiket.

A fogkefémbe időzítő van, 3 perc van benne, szerintem az nem sok, szóval nem hiszem hogy attól kopna.

Nem tudok mire gondolni, és nem hiszem h 3 év alatt magától lejönne.


Viszont, 2 éve hánytatom magam...nem vagyok rá büszke..de, nem ez a lényeg

A hányás lemarhatja valahogy a zománcot? Lehet esetleg attól?

Vagy valamelyik doki láthatta rosszul?



2018. jún. 29. 00:07
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Az elejét kicsit furán fogalmaztam...

Szóval, három évig nem voltam fogorvosnál, és tegnap mentem el most így a három év óta először

2018. jún. 29. 00:09
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a gyomorsav szétmarhatja, ahogy a nyelőcsövedet is. Keress fel egy szakembert, amíg nem késő! Ne tedd tönkre magad!
2018. jún. 29. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Mindenképp keress fel egy szakembert, és nemcsak a fogaid egészsége miatt.
2018. jún. 29. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
66%

PErsze, előbb utóbb le fognak törni egyesével, és meg fogsz bolondulni a fájdalomtól... bulimiás nővérem van, hogy napokig bőg, úgy fájnak a fogai, de istennek nem megy pszichiáterhez.


ŐSZINTÉN remélem, hogy eljutsz addig, és akkor talán észhez térsz, hogy jó lenne kezeltetni a a bulimiádat is.


Más: fogorvos nem fog addig a fogadhoz nyúlni, míg meg nem gyógyulsz a kajazavarodból, és jól szétszedi a fogzománcodat, meg mindent.

Kezdjél spórolni, mert a gatyádat ráfzeted.

2018. jún. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Anorexias vagyok...es tudom h kezeltetni kene, de nem akarom abbahagyni..

Es, a 2 ev alatt sose volt szuvas fogam, most lett egy, de mar be is tomtek szerdan. Atol fuggetlenul hogy hanytatom magam, a fogaimra probalok vigyazni..

2018. jún. 29. 10:39
 6/14 A kérdező kommentje:
Attol*
2018. jún. 29. 10:39
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

A szuvasodás és a sav okozta erózió két külön dolog! (Bár egy vékony, erodált zománc lehet hogy könnnyebben szuvasodik, igen...)

Az erózión nem segít semmilyen fogmosás, visszafordíthatatlan (amíg a szuvasodás a legkezdeti fázisban visszafordítható).


Amint előbb írták ez a nyelőcsövet is marja a gyomorsav, ami talán nagyobb probléma is mint hogy romolni fognak a fogaid. Egy nyelőcsőrák nem egy vicces dolog.

2018. jún. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Tudnam valahogy erositeni a fogzomancot? Vagy igy mar mindegy?
2018. jún. 29. 19:58
 9/14 anonim ***** válasza:

Amíg tart a bulimia, addig a fogaid állapota is egyre csak romlani fog. Lehet próbálkozni ilyen-olyan fogkrémmel, közel egy millióért végig lehet koronáztatni az összes fogadat, de mindegyik megoldás halottnak a csók, amíg nem térsz észhez.

A lemart zománccal meggyengül a fog védelme, a kritikus helyeken felpuhul a fog - lényegében ugyan az történik mint egy szuvasodásnál, csak itt nem a baktériumok melléktermékeiből származó sav bontja meg a fogat, hanem a saját gyomorsavad, méghozzá sokkal nagyobb felületen és mértékben. Olyannyira meggyengülhet tőle a fog hogy a pulpa még azelőtt begyullad hogy a károsodás elérné. Ez pedig olyan jelentős fájdalommal jár hogy még a leggyávább fogorvos-kerülőt is egy idő után (amíg rájön hogy magától nem múlik el, csak rosszabb lesz) beülteti a székbe.

És az az igazság - ahogy előttem is írták - hogy a fogad lesz a legkisebb problémád. Az íny, a nyálkahártya, a nyelv, de leginkább a nyelőcső fogja legjobban megsínyleni. A bulimiával egyenes és rövid út vezet a nyelőcsőrákhoz.

Megjegyzem egy fogorvosnak nem reszortja megítélni hogy a betegnek refluxa van, bulimiás vagy éppenséggel savval szokott öblögetni. Ezt neked kell megmondani neki külön kérdés nélkül is.

2018. jún. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

A szuleimmel elek, es nem tudnak errol. Altalaban ugy hanytatom magam, es akkor, hogy ne legyen feltuno...

Probalkoztam mar pszichologussal, tavaly, de akkor meg 17 voltam, es ugy nem fogadtak szuloi egyeztetes nelkul, vegul ugy dontottem h nem is akarok leszokni. Olvasgattam h mennyire karos, illetve milyen bajok lehetnek a hanytatasoktol, de nem hatott meg. Viszont mivel betoltottem a 18at, szerintem fogadnanak pszichologusnal...

Megprobalom rabeszelni magam, hogy lepjek, de addig is, ha megyek fogorvoshoz, nem merem elmondani, mert a szuleim tudjak hogy hozza jarok, aztan ha esetleg jonne o is, vagy valami es megtudna tole, nem lenne tul jo...

2018. jún. 29. 22:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!