Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi lehet ez a folt a nyelvemen?

Mi lehet ez a folt a nyelvemen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Lassan egy honapja felfedeztem egy kb 4 cm es vilagos piros foltot a nyelvemen. Voltam mar vele 2x szajsebesznel aki ranezett es mondta hogy nem lehet semmi veszes ( Mert ugye en a raktol feltem es arra kerdeztem ra) . Nem faj a hely se semmi.. neha olyan erzes mintha a felso fogam iritalna, foleg mikor kinyitom a szamat. 20 eves fiu vagyok neem vagyok rendszeres dohanyzo se semmi hasonlo. Sportolok es ugyelek az egeszsegemre. Dokinal meg maganklinikan voltam.


Nagyon felek hogy nyelvraklm van..


Kep:

[link]



2018. jún. 30. 10:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem azon az oldalon ragsz? Lehet valamilyen kajara erzekeny vagy.
2018. jún. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem rágom, de néha úgy érzem mintha a felette lévő fogam sértené.
2018. júl. 3. 19:39
 3/4 anonim ***** válasza:

"néha úgy érzem mintha a felette lévő fogam sértené." Akkor ez a baj. A szájüregi rákhoz nem kell szövettani vizsgálatot csinálni (max. a protokoll miatt), mert a kinézete alapján egy szájsebész (de akár egy fogorvos vagy bőrgyógyász is) diagnosztizálni tudja. És ha ő azt mondja nem az, akkor ez NEM RÁK.

Szimpla felületi sérülés, ami a nyelven alapból nehezebben és lassabban gyógyul (nyelvbimbók miatt nagy felület, táplálkozás miatt állandó irritáció...).

2018. júl. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat! Sikerült kicsit lenyugodnom, valószínűleg elugrok majd a dokimhoz,hogy csiszolja le a felső fogat hátha az sérti.


Amikor ránézett mondta, hogy ez semmi olyan vészes 2x is majd mondta ha gondolom nem múlik vehet szövettant de szerinte felesleges. :)

2018. júl. 3. 23:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!