Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzója milyen esetben...

Fogszabályzója milyen esetben lehet valakinek? 16 évesen már elkéstem?

Figyelt kérdés

Igazából csak a felső fogsorommal van probléma, de az se vészes. A 2 elülső, középen lévő fogam melletti 2 fog kicsit kijjebb áll, mint a többi. Nem nagyon észrevehető, de örülnék, ha igazodna a többi fogamhoz. Ilyen esetben lehet fogszabályzóm? Egyáltalán ezt ki lehet "javítani"?

Egyszer voltam sulis vizsgálaton, ott azt mondták kéne amiatt a 2 fog miatt. Majd anyum elvitt egy magánrendelőbe, ott meg azt mondták semmi baj nincs vele...



2018. júl. 11. 21:47
 1/3 anonim ***** válasza:
18 éves korig OEP téríti. Nem késtél még el.
2018. júl. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ugyan ez a probléma az én fogammal is. Csak a két kismetsző fogaim (a középső fogak mellett két oldalt) kijjebb állnak, ami azért elég zavaró, főleg oldalról nézve.

Egy fogorvos ismerősömtől kérdeztem, azt mondta nem vészes és meg lehet oldani. Az éjszakai fogszabályzót kor miatt nekem már nem ajánlotta, de rendessel elvileg megoldható.

Én 18/F vagyok, nem tudom, hogy neked még bele fér-e az éjszakai.

Amúgy meg hiába mondja a doki neked azt, hogy nincs vele probléma. Ez esztétikai hiba, és ha te vissza akarod húzatni, akkor ő vissza fogja.

2018. júl. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Dehogy késtél el! Nekem 14 évesen rakták fel, de a barátnőmnek most, 17 évesen. Egyáltalán nem ciki ennyi idősen, sőt, manapság inkább divatos :)
2018. júl. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!