Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nektek milyen tapasztalataitok...

Nektek milyen tapasztalataitok vannak az éjszakai/kivehető fogszabályzóval? Az éjszakai fogszabályzó ugyan olyan hatékony, mint az állandó? Lehet egyszerre felül és alul is használni? Mi a hátránya/előnye az állandóhoz képest?

Figyelt kérdés

2018. júl. 16. 23:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Kisebb korban adják, amikor még könnyebben alakítható a csontozat. Nekem 9 éves koromtól volt kb. egy évig, és teljesen rendbe tette a fogaimat.
2018. júl. 16. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem 13 évesen lett, hordtam 2 évig, és helyretette a harapásomat.


Annyi, hogy az állandót, ugye nem tudod "kivenni, mert fáj", az éjszakait meg igen.

2018. júl. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én olyan 12-13 lehettem mikor kaptam, talán olyan ovi nagy csoportjáig szoptam az ujjam, ettől a felső fogsorom bal oldali első fogai kijjebb álltak, zavart az evésnél, nem tudtam jól harapni. Akkor kaptam, hordtam fél évig, becsületesen minden éjszaka volt többször, hogy nappal is. Én nem éreztem változást, mindig reggelre “visszanyomta”, de miután kivettem már kb 15-20 perc múlva ugyan úgy állt, mint előtte este. Biztos használ valakinek, meg tudom, hogy nem rögtön, de annak szerintem semmi értelme sincs, hogy minden este “ugyanonnan” kezdi, mint fogszabályzó előtt. Ez így remélem érthető. Amúgy ahogy nagyobb lettem és nőttem, úgy szépen visszaállt a helyére, de viszont a bal alsó harapásom javítására majd kapok alsó felső rögzítettet, de ez attól a kiskori rossz szokásomtól függetlenül ilyen.
2018. júl. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem is volt másfél évig, aztán tönkrement benne a csavar, aztán már állandó kellett.

Amúgy szerintem jobb az állandó, mert az folyamatosan rajtad van, és nem csak éjjel.

Éjjel nem is hordtam, mert féltem hogy kiesik a számból, ezért inkább délutánonként volt rajtam, de így is sokat segített.

Nekem ez a fajta fogszabi úgymond "előkészítés" volt az állandó fogszabályzóra.

2019. ápr. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!