Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fáj egy fogam, időpontot...

Fáj egy fogam, időpontot szeptember végére kaptam. Mit tegyek? Hova menjek?

Figyelt kérdés

Azt mondta ha nem tudom kivárni, akkor rendelés elején üljek be, és hátha be tud hívni.

3*6 órát (3 napot) ott töltöttem, és semmi, közölte mindig hogy nem fog idő jutni rám.


Legközelebbi város Szeged, oda el lehet menni időpont nélkül a fogklinikára? Mert ez nem állapot.


2018. júl. 19. 17:47
 1/5 A kérdező kommentje:

A gond még az, hogy nem tudok több órára beülni többször, mert jövő héttől újra dolgozok.


Nyilván tudom hogy van magándoki, de 10.000 egy kezelés alja, a teteje meg a csillagos ég.

2018. júl. 19. 17:50
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez félelmetes... Sürgős esetben időpont nélkül is el KELL látni a beteget. Gondolom, egy kisváros vagy falu _egyetlen_ fogorvosáról van szó, hogy ilyet meg mer engedni magának. :(


Hívd fel azt a szegedi fogklinikát, és kérdezd meg, hogy mikor tudnak fogadni leghamarabb, "sürgős" jeligével. Szóval mondd, hogy nagyon fáj, blablabla.

2018. júl. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Egy ismerősöm mondta hogy csak beutalóval lehet menni oda, de valószínűleg tényleg felhívom, még holnap megpróbálkozok itt hátha 4. napon már nem utasít el.


Ha nem, akkor konkrétan elmondom mi a helyzet, itt nem látnak el.

2018. júl. 19. 18:29
 4/5 anonim ***** válasza:

A neten azt írják, ezekben az esetekben kell előre venni valaki:

Sürgősségi ellátás


a fogak friss baleseti sérüléseinek elsődleges ellátása (visszahelyezés, sínezés, gyógyszeres kötés, foghúzás),

a fogból kiinduló gyulladások ellátása (fog üregének megnyitása, foghúzás),

a fogmeder gyulladás, bölcsességfog körüli gyulladt lágyrész-szövetek konzervatív kezelése,

a szájüregen belüli tályog megnyitása,

a nyelést vagy/és légzést akadályozó idegentest eltávolítása,

a szájnyálkahártya és az ajak akut gyulladásos megbetegedéseinek gyógyszeres ellátása,

állkapocs-ficam visszahelyezése,

a frissen tört állcsont nyugalomba helyezése.

a háromosztatú ideg által kiváltott roham helyi érzéstelenítéssel történő csillapítása, valamint

bármilyen eredetű szájüregi vagy szájüreg környéki vérzés csillapítása (tampon, fedőkötés, véralvadást fokozó gyógyszerek helyi alkalmazása, varrat).


Ha ezek közül valamelyik bajod van, akkor ELŐRE KELL VENNIE!!! Ha így sem hajlandó, akkor élj panasszal, mert ez nem normális! Ha nem akarod kivárni, akkor hívj fel egy magánrendelőt, ott az orvos ugyan pénzért, de megoldja a problémát szerintem még aznap. Az én fogorvosomhoz (magán) is kb 1 hónapot várni kell, pedig nagyon drága, mégis hozzá jár mindenki, de ha felhívom, hogy fáj a fogam, aznap megvizsgál! Az a baj, hogy a kórházban sajnos leszrnak .. :( Szóval, ha rám hallgatsz, menj el magánrendelőbe.

2018. júl. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
4-e, szerintem hagyjuk, mit KELLENE tennie, mert otthon aztán pont telibeszarják az embert.
2018. júl. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!