Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Zavarja az embereket az...

Zavarja az embereket az amalgán tömés, ha látszik?

Figyelt kérdés
2018. júl. 22. 20:29
 1/8 anonim ***** válasza:
47%
Igen. De nagyobb baj, hogy folyamatosan szivárog belőle a nehézfém és rendesen mérgezi a delikvenst, ezért egészségtelen.
2018. júl. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%
Hát nem szép látvány, az tény. Nem ez alapján ítélnélek meg, mint embert, de attól még csúnya, ha látszik. Ráadásul, ahogy már írták, mérgező. Én kicseréltetném.
2018. júl. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha mérgező lenne, akkor a következő emberek nem amalgám tömést tetettek volna a hátsó fogaikba, és biztos, hogy nem anyagi megfontolás vezérelte őket:


https://www.youtube.com/watch?v=R3SZmIM7_ws


Ha őket nem zavarja, téged miért zavar? Nyilván nem a frontfogakba teszik, tehát nem kell foglalkozni vele, se mások véleményével. Hátsó fogba a legterhelhetőbb tömés, és nem mérgező, mert kötött állapotban nem tud szivárogni belőle a higany. Kivételkor veszélyes csak a felszabaduló higanygőz miatt, tehát ha nincs vele gond, jobb békén hagyni:


[link]

2018. júl. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én is cseréltetném. Nemrég volt hír róla, hogy az EU-ban betiltják az amalgán tömést az említett veszélyei miatt.
2018. júl. 23. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Hetente 2x fájt a fejem. Sok orvos után végül valaki azt tanácsolta, hogy cseréltessem ki az amalgám töméseimet. Meg is tettem. Azóta csak havonta 1x fáj a fejem és az is sokkal enyhébb.
2018. júl. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#4-es vagyok. Lehet lepontozni nyugodtan, de attól még tény, hogy az EU betiltotta az amalgámot 15 éven aluliak számára és tervben van a végleges betiltása is (eredetileg ez lett volna a törvény, csak elhalasztották ezt a kérdést és inkább csak a 15 éven aluliakra alkalmazták most)...


[link]

2018. júl. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
59%
Én úgy tudom nincs egzakt, erős bizonyíték rá hogy annyi higany oldódna ki belőle hogy mérgező legyen, egyszerűen túlhaladott. Csúnya, valamint jó vezető, ami a hő miatt kellemetlen tud lenni. A polimernek is van hátránya, de sokkal jobb mint folyékony fémmel tömni.
2018. júl. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Első! Nem gondolod, hogy ha ennyire veszélyes az amalgám, akkor a fogorvos és az asszisztensse, aki rendszeresen dolgozott is vele, mérgezést kellett volna, hogy kapjanak? Vagy neked erről mi az elképzelésed?
2018. júl. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!