Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogy szedjem ki a mandulakövem?

Zsolti4566 kérdése:

Hogy szedjem ki a mandulakövem?

Figyelt kérdés

Van egy ici pici mandulakő bent hátul de nemtudom kiszedni nincs erre valami szerkezet?

Véglegesen akarom eltüntetni segítsetek

Orvoshoz nem akarok menni


2018. júl. 25. 09:15
 1/5 anonim ***** válasza:
31%

Életkorod menyi?

Amugy mindrn ilyen srbészeti beavatkozáshiz orvos kell .

Ha te csinálod akkor elfertőződhet vagy akár rosszabb is lehet

2018. júl. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
60%
Ezt (felénk legalábbis) háziorvos is megcsinálja elég gyorsan, de menj el, mert egyrészt nem tudhatod biztosan, hogy mi, másrészt könnyű rontani rajta.
2018. júl. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
72%

bármivel, ami tiszta és leér a torkodig

én asszem a szemöldökcsipesz "nyelével" szoktam a kő mellett megnyomni a mandulát és akkor kijön a kő...

készülj fel, büdös és undorító...

nekem nem fertőződött el, de persze egyéni érzékenység kérdése is -gondolom-

2018. júl. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
53%
Nem fog elfertőződni.. A fogad sem fertőzik el, mert használod a fogkefét. You tubeon van egy halom video, how to remove tonsil stone. Pl. [link] (nagyon undorító). Teljesen biztonságos, egy szájsebész oldalán találtam rá én is, ezekre a videókra. Ha nem sikerül doki.
2018. júl. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
21%

:)..mandulakő..nem hiszem h azod van.Lehet ott ételmaradék ha nagy lyukak vannak a manduládon,vagy lehet h begyulladt és kezdődő tüszős mandulagyulladásod van(ami nekem is volt)

Nem tudod kiszedni,kitépni se ,ha igen akk bevérzik és jobban begyullad...és muszáj lesz vele orvoshoz menni,akitől megkapod életed legnagyobb lebaszását plusz antibiotikum kúra.

Mindenképp szakértő mondja meg neked,mi van a manduládon,ne nyúlj hozzá,jobban megéri.

2018. júl. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!