Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Lehetséges elmulasztani...

Lehetséges elmulasztani valahogyan a fogzacskót?

Figyelt kérdés
A napokban vettem észre egy dudort a gyökérkezelt fogam alatti ínyen. Nem fáj nem érékeny csak olyan volt mintha ételmaradék lenne ott és csak utána láttam hogy az bizony dudor. Hál istennek elmentem fogdokihoz pont másnapra volt időpontom. Nem magánhoz mentem hanem akihez tartozom. Azt mondta ha nem múlik el ki kell húzni a fogam. Teljesen ráparáztam a dologra mivel nem akarom kihuzatni a fogam. Mással történt már ilyen? Vagy ha esetleg magánhoz mennék vajon megprobálná előbb kiszedni a tömést és kitisztítani a gyökércsatornát?

#fog #fogvesztés #fogzacskó
2018. júl. 25. 12:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha már a gyökeret betömte, azt nem lehet kiszedni. De a húzás nem fog fájni. Mivel elhalt a fogad (gondolom az, mert tudtommal ekkor csinálnak gyökérkezelést), ezért nem fog fájni a húzás sem. Valószínű begyulladtak a hajszálereid. Ez megesik. Nekem is mondták, h ha nem alkalmazkodik a fogam, akkor ki kell húzni, de nekem szerencsém volt.
2018. júl. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Megesik ilyesmi, de altalaban csinalnak gyokercsucs rezekciot hogy eltavoltsak a cisztat/granulomat. Vagy az nem megoldas? Huzas mindig a legutolso lepes.
2018. júl. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Magán fogorvos lehet újra gyökérkezeli, van amikor megoldható.
2018. júl. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!