Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mitől fájhat a metszőfogam?

Mitől fájhat a metszőfogam?

Figyelt kérdés

Hello.

Az a problémám, hogy a bal első metszőfogam elkezdett hasogatni és nem értem miért... régebben is volt, hogy néha érzékeny volt a nagyon forró ételekre, italokra, de azt is csak néha. Viszont most már jobban fáj, kopogtatásra, harapásra érzékeny, a teljes fogfelület. De ez is időszakos. Kb három hete kezdődött, akkor pár napig ilyen volt, aztán több, mint két hétig semmi. Most pedig pár napja megint elkezdte. Látszólag semmi baja, nem lyukas, nem fogköves, nincs megkopva. Egyszer egy miliméternyi darab letört a csücskéből, nagyon halványan pedig mintha lenne egy kis hosszanti karc a zománcon, az jár régóta ott van, de ennyi. Kás baja nincs. Az íny nem gyulladt. Felhagytam a savasabb dolgok fogyasztásával is... hát, még nem tudom beválik e. Kicsit meg vagyok ijedve, de még kb két hónapig nem engedhetem meg a fogorvost anyagilag. Valaki esetleg tud valami tanácsot adni?



2018. aug. 1. 14:21
 1/3 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem odaírni, hogy a fájdalom jellege inkább tompa... ahhoz hasonlítanám mikor fogszabályzót viseltem és húzódtak feszültek és érzékenyek voltak. Aki viselt biztos tudja mire gondolok :) nem elviselhetetlen, csak nagyon kellemetlen.
2018. aug. 1. 14:30
 2/3 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy gyökérkezelni kell, menj el fogorvoshoz.
2018. aug. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Attól hogy te nem látod hogy lyukas, még lehet hogy az. Menj el fogorvoshoz és megmondja mi a gond. Sztk-ban ingyenes a fogorvos. Ne ezen spórolj már...
2018. aug. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!