Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Meddig kell tartani foghúzás...

Meddig kell tartani foghúzás után a vérdugó kiesésétől?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A kérdés az alábbi lenne:


2 hete kihúzták a bal felső elhalt/gyulladt bölcsesség fogam majd 1 hétre rá a mellette lévő gyökérkezelésre sem javuló szintén elhalt/gyulladt fogam. Az első húzás után keletkezett sebet újra kellett kaparni és nyitni, ergo van 2 db 5 napos foghúzás sebem. Összevarrva nincs egyik sem. A vérdugó /alvadék kb mennyi ideig tud kiesni, meddig kell tartani attól, hogy véletlenül kiesik?

Azt tudni kell, hogy a sebeim nehehen gyógyulnak ezért Dalacint is szedek.


4 hete kb napi szinten cataflamon élek/éltem most pedig nem fáj csak kellemetlen ezért nem szeretném ha újra visszatérne a fájdalom pl a vérdugó kiesése miatt.


Előre is köszi a valaszokat!


2018. aug. 3. 20:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Elméletileg 2-3 nap után már nem gond ha kiesik, de ha bent marad nekem abból se volt semmi bajom, ilyenkor úgy tudom lebontja a szervezet vagy csont képződik belőle. De arra vigyázz hogy hamarabb ne essen ki, mert csontgyulladásod is lehet miatta.
2018. aug. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!☺️
2018. aug. 4. 07:23
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

1-2 napig kell csak vigyázni, utána már mindegy, annyira gyogyulgat a mélyben a seb, hogy ne legyen gáz.


Nekem 3.nap már fehéres, és ahogy eszek iszok morzsolódik szét.

2018. aug. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Akkor lassan (6. napom a húzás óta) megnyugodhatok. Elég nehéz eset volt mindkét fogam úgyh kicsit jobban rástresszeltem a kelleténél. Igaz én a sebet nem is nagyon látom, annyira hátul van mindkettő.
2018. aug. 4. 15:01
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
6. napon én már mindent ettem, de legutóbb pl. 3-4-5. napot végighánytam - mert persze, mikor máskor kapnék el ilyesmit -, aztán semmi gáz nem volt úgy sem.
2018. aug. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Az kellemes lehetett! :(

Nekem még elég nagy a seb sajnos így a hatodik napon is, de inkább vigyázok még rá és eszek óvatosan az elkövetkező napokban is, csak jöjjön rendbe ☺️

2018. aug. 5. 10:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!