Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Terhesség alatt a rossz...

Terhesség alatt a rossz fogakat kötelező megcsináltatni?

Figyelt kérdés
Már régóta vésni kéne 6-8 fogamat mert már csak a gyökere van az ínybe valamint biztos lenne pár tömés is (sok fogamon fekete foltok vannak). Terhes lettem és hallottam olyanról hogy kötelező fogorvosi vizsgálat, itt akkor elkezdik majd kivésni a rossz fogaimat meg betömni? Ha olyan sok van hogy nem lehet egyszerre akkor vissza kell járkálni? Mi történik ha el se megyek?

2018. aug. 5. 09:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
Hát ha ilyen rosszak a fogaid, már terheség előtt érdemes lett volna rendberakni. Terheség alatt tovább romlik. Elég kellemetlen ha 8 hónaposan nem szedhetsz gyógyszert, neked meg kegyetlenül fáj a fogad. Menj el egy jó orvoshoz és csináljatok egy tervet, hogyan hozható rendbe.
2018. aug. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
60%
Nekem is egy jópár fogamat tömni kellett illetve egyet gyökérkezelni. Örülök, hogy megcsináltattam, mert gyerek mellett kedvem se és időm se lett volna. Én is azt ajánlom, hogy menj el és beszéld meg a dokival mi legyen.
2018. aug. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
60%
Semmi sem kötelező, csak a babát teszed ki fölösleges kockázatnak, ha maradnak a rossz fogaid. Tényleg csináltasd meg, ha futja rá. Megnézetni mindenképp érdemes, az orvos elmondja majd, mi az, amit nagyon fontos lenne megcsinálni, de a beleegyezésed nélkül nem kezelhet.
2018. aug. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A férjed is egy jó igényes valaki lehet - hozzád hasonlóan.


Nem zavar, hogy rohadt szaga van a szádnak, pl? Pfuj. :/

2018. aug. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

nincs férjem :)

és félek a fogorvostól azért nem megyek.

nem büdös a szám van tic tac meg negro

2018. aug. 6. 12:53
 6/11 anonim ***** válasza:
Terhes nőkön nem nagyon végeznek ilyeneket mint pl fogvésés, fogtömés fúrással. Majd ha megszültél mehetsz szépen rendbe rakatni őket.
2018. aug. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem rosszból írom, de a rossz fogakat még terhesség előtt kellett volna megcsináltatnod. Amint teheted menj el fogorvoshoz.

A fenti válaszolóból az egyik írta, hogy ha fájni fog a fogad nem szedhetsz rá semmit. Nem csak ez a legnagyobb veszélye. Jön egy ínygyulladás, vagy netán fertőzés...kicsit komplikált lesz. A fertőzés ellen antibiotikum, ami káros a babára. (kivéve a Penicillin származékok - allergiás lehetsz rá). Na de nem is mondom tovább.

Terhesség során/után tovább romlik a fogad, úgyhogy lassan nem javítani kell, hanem kiszedni.

Ez a helyzet...vagy soroljam még?

2018. aug. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem kell félni a szülés milliószor rosszabb. 5 éves gyerekek is járnak fogorvoshoz, szóval felesleges félni.. A tic tac, negro nem megoldás, ezek cukrosak csak olaj a tűzre.
2018. aug. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Hát nem tudtam volna előtte elmenni mert mult hetvegeig azt se tudtam hogy terhes vagyok.

És attól hogy van olyan gyerek aki nem fél attól még vannak olyan felnőttek akik félnek.

2018. aug. 6. 19:38
 10/11 anonim ***** válasza:
Mindenképpen menj el fogorvoshoz,nem érdemes halogatni.Majd a fogorvos eldönti mit lehet most megcsinálni.Úgyis el fog húzódni,arra készülj fel.A sok rossz fogtól biztos,hogy rossz a leheleted is,arra a tic-tac nem megoldás.Próbáld lefotózni a fogaidat,kiváncsi vagyok milyen állapotban vannak.Érdekelne milyen a szájüreged,mivel az én fogaim is elég rosszak.Én is járok fogorvoshoz és még mennem is kell egy jó ideig.Semmi rossz tapasztalatom nincs,nem fáj a kezelés,kicsit kellemetlen,hogy fél,3/4 óráig a számban turkálnak.Nincs okod félni,ne halogasd!
2018. aug. 7. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!