Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A fémre égetett porcelán...

A fémre égetett porcelán korona hogy néz ki?

Figyelt kérdés
Úgy értem, maga a fog váza fém, és kívülről körbe van vonva porcelánnal? Az egyik ismerősöm elbizonytalanított, ő azt mondja, csak a fog eleje van beborítva porcelánnal, a hátsó része nem, tehát ott maga a fém rész látszódik.
2018. aug. 10. 10:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem látszik ki a fém, körbe porcelán, nekem olyan mintha a saját fogam lenne.
2018. aug. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És ezek mennyire tartósak?
2018. aug. 10. 10:42
 3/5 anonim ***** válasza:

Pont most nézegetek fogpótlást én is, és az illusztrációként betett képeken úgy van, hogy fém a váz, és körbe rá van égetve a porcelán, tehát ott is, ahol nem látszik.

Annyit írnak rá, hogy idővel az íny visszahúzódhat, vagy elsorvadhat ott, ahol nyomja a korona, és előtűnhet a fém rész. De ez sokára következik be, nem úgy, hogy felteszik, aztán fél év múlva már látszódik.

2018. aug. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem van 15 éves és még rendben.
2018. aug. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Úgy van, ahogy az első írja. Amire ismerősöd gondol, az nem fémkerámia, hanem K+B, ami alapvetően egy fém pótlás, melynek az elülső részére akrilátból helyeznek fazettát, ami közel sem olyan esztétikus, mint pl maga a fémkerámia, de persze lényegesen jobb, mintha teljes fém vagy kivehető lenne. Nagyon kevès helyen csinálják már egyébként.

A tartósságát nagyon sok dolog befolyásolja, senkinek sem lehet megjósolni, hogy meddig lesz az úgy ott a szájban, hogy szakmai szempontból megfelelő legyen. Valakinek 5-8 évig tart, más meg állîtja, hogy 20 éve van a szájában ugyanaz a pótlás, de olyan is van, hogy valóban már 20 éve ott a híd (pl), de lötyög, mozog és réges régen alárohadt már a fog, csak a beteg ezt nem vette észre. Én azt mondanám, hogy egy 8–10 évnél tovább nem érdemes kalkulálni vele, ha mégis marad, akkor meg lehet örülni.

2018. aug. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!