Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fajo masfel eve gyokerkezelt...

Fajo masfel eve gyokerkezelt fog. Az orvos nem foglalkozik vele hanem elkuldott kihuzatni. Lenne ertelme elmenni egy magan rendelesre? A tobbi lent.

Figyelt kérdés
Van egy hetes fogam ami tavaly telen volt gyokerkezelve. Mar akkor is volt panasz ra de utana ugy elvolt. Egy ideje a melegtol beleallt a fajdalom most pedig kb masfel hete hideg melegre is erzekeny volt es begyulladt amit a gyogyszer levitt de nem az igazi. Lenne szerintetek ertelme egy magan orvossal megprobalni ujra kitisztitatni a gyokeret vagy menjek huzatni? Sajnalnam a fogat foleg hogy az elso lenne amit elvesztek de ugyankkor a siker akkor sem garantalt ha egy kesobbi beultetes aranak egy reszet koltom ra. (Mivel van par gyokerkezelt fogam a jobb also oldalon tervben van a rago fogak ilyen modon valo kesobbi potlasa) koszonom a segitseget ha mar a magyar egeszsegugy egy rontgen nelkul letudott.
2018. aug. 22. 02:17
 1/8 anonim ***** válasza:
64%

Két olyan terület van számomra ahol szóba se jöhet az állami rendelés és ebből az egyik a fogászat.

Az emberi fogazat fontos és ha ott félre megy valami nehezen helyrehozható és bizony az állami és magán szektor között iszonyatos különbségek vannak.

Kerül, amibe kerül hozd helyre a fogad egy magán orvossal aztán éves szinten szánj rá egy 5-10ezer forintot, hogy szintén magán orvossal azt szinten tartsd.


Arra azért készülj, hogy a gyökérkezelt fog 15-20 év után menthetetlenül tönkre megy hiába jó elötte. Mondta ezt az orvosom amikor 20 éves voltam, de tojtam rá akkor. Bezzeg amikor 40 évesen sorba kipurcantak...

Szóval jobb ha több fogad el se jut addig se.

Ha évente egyszer maszek ránéz és rendbe rakja amit kell akkor azt később nagyon meghálálja magát.

2018. aug. 22. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg, majd elveszted még több fogad is. Húzasd ki, ha már most ennyi vele a probléma, az már egy halálra ítélt fog, csak a szenvedését és a te szenvedésedet hosszabbítod meg vele.
2018. aug. 22. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mivel egy 3 gyökerű fogról van szó, a leírásod alapján nem tisztították ki jól mind a 3 gyökerét. Bár egyes orvosok szerint ez lehetetlen, mert a rágó fogaknál nem egyenes a fogak gyökere. Sürgősen menj vele orvoshoz! Mivel a fogpótlás sok gondot okozhat, próbáld meg, hátha meg tudják menteni. Lehet, hogy több helyen is próbálkoznod kell.
2018. aug. 22. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Vszeg nem jól csinálták meg.


A hetest meg ha kiszedik nem kell pótoltatni, mert hátsó fog. :)

Nekem sincsen meg két hetesem, mert dióhéjra haraptam és eltörtek, de nem pótoltattam.


Minek? Enni tudok ugyanúgy, és mosolynál sem látszik :)

2018. aug. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én elmennék konzultálni egy magánrendelőbe. Ma már mikroszkópos technikával is csinálnak gyökértöméseket amikkel menthetőek a problémásabb fogak is.
2018. aug. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Egyébként tegnap óta valamennyire csökkent amúgy a fájdalom olykor nem is érezni. Viszont tényleg jó ötlet lenne akkor egy rendelőt felkeresni bár nem tudom hol keresgéljek hiszen nálunk egy vállalható ilyen sincs.

2018. aug. 22. 18:26
 7/8 anonim ***** válasza:

"...Minek? Enni tudok ugyanúgy, és mosolynál sem látszik :)..."


Majd életed második szakaszára rájössz.

A fogak oldalról támasszák egymást és ha egy kint van és nincs pótolva akkor idővel a fogsor széthúzódik és rés lesz köztük ahol nem támaszkodik.

Ez idővel hozzájárul a fogvesztéshez akárcsak ha nincs a fogkő levéve.

2018. aug. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Én sosem gondoltam rá úgy hogy minek ha nem látszik. Ha így lenne a későbbi pótlással sem foglalkoznék és nem idegeskednék hogy egy is odalegyen. Bár tudom nem nekem írtad csak a hozzáállás bosszantó.
2018. aug. 22. 21:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!