Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ezzel a foggal mit lehet...

Ezzel a foggal mit lehet csinálni? Képet csatoltam.

Figyelt kérdés

nagyon fáj, reggel mennék Tb-s fogorvoshoz, sosem szoktam járni nem tudom, mit kell mondani, ha húzást mond, de még szerintem megmenthető lenne, mert azonnali megoldás kéne, nem tudok napokig szaladgálni számomra új, drága dokikhoz.

Ha megkérdezem, hogy szerinte még megmenthető akkor javasol majd fizetős orvost?

kép: [link]


Előre is nagyon köszi a válaszokat!


2018. szept. 2. 17:13
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja és az egyik oldala már letört, belül pedig érzek puha dolgot a nyelvemmel, már jó pár hónapja lyukas.
2018. szept. 2. 17:14
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Megmondod, hogy van ez a fogad, lyukas és fáj, és onnantól kezdve minden az orvos dolga. Felesleges itt megszavaztatni, hogy mit lehet vele csinálni, és mondanod sem kell semmit az orvosnak. Én világ életemben tb-s fogorvoshoz jártam, a húzás a legutolsó, amit csinálnak. Az ügyelet az más (ezt csak hallomásból tudom), ott ha fáj, húznak. De ha a tb-s orvos szerint megmenthető a fogad, nem fog elküldeni magánba. Gondolkozzál már, ha ennyiből állna, akkor csak húznának vagy tovább küldenének. Nem vagyok orvos, fogalmam sincs, hogy csak egy tömés, vagy gyökérkezelés, vagy valami más, de első körben szinte biztosan megpróbál majd valamit az orvos, és csak ha nagyon nincs eredmény, akkor húzza ki.
2018. szept. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Simán megmenthető, és nem fog fizetős orvoshoz küldeni, hanem megoldja ő! Szedjél addig fájdalomcsillapítót!
2018. szept. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
hmm még egy kérdés: az ügyelet (ahol az utcák alapján be vagyunk sorolva) és a tb-s fogorvos között van különbség? vagy valamit félreértek. bocs tényleg nem szoktam járni.
2018. szept. 2. 17:27
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez megmenthető, szerintem gyökérkezelni fogja, mivel már letört a szuvasodás jó mélyre terjedhetett.
2018. szept. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Gyökérkezeli, kiépíti. Ennyi.

Miért küldene el magánhoz? Ő is meg tudja csinálni. Én még olyat nem hallottam, hogy egy állami fogorvos bárkit is magánhoz küldene.

Azok járnak magánhoz, akiknek pl mint nekem nem jó a körzeti orvosa, és más körzetihez nem mehet, mert visszaküldik a korábbihoz.

2018. szept. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Az ügyelet az, ami rendelési időn kívül van, vagyis éjszaka meg hétvégén. Ha péntek éjfélkor jut eszedbe, hogy a több hónapja lyukas fogad fáj, akkor lehet, hogy nem finomkodnak, hanem kihúzzák. De ha rendesen rendelési időben mész, akkor nem ledz gond.
2018. szept. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem latjuk a fog masik oldalat, ha nem ment melyre a lyuk lehet h csak tomes lesz, ami a jobbik eset lett volna, mert azzal ugyanugy tudsz tovabb elni, egy gyokerkezelt fog mar macerassabb. Mert nem mentel el hamarabb? Ugy latom fogkoved is van, talan el kellett volna menned ellenorzesre, stb...nem kell felni a fogorvostol, akkor miert ulsz meg mindig itthon? Hidd el sokkal jobban fog majd fajni az a fog mint egy fogaszati kezeles. Konnyu ezt mondani, de tudom, mert en is ilyen helyzetbe voltam, 9 tomott es 4 gyokerkezelet fogam van, kettot elvesztettem. Es ez azert, mert nem mentem el idoben. Mostmar rajottem, hogy az erzestelenito 10mp kellemetlen erzes, de nem faj, amig en itthon szedtem a cataflamot.

Biztos h meg lehet menteni, szoval hajra, es nem akarlak megijeszteni, en 1 fogam elvesztettem, es 3 fogam azert kellett gyokerkezelni, mert elrontotta az sztks orvos. Szoval 4 fogam az sztk miatt romlott igy el, a tobbit mar magandoki csinalta.

En soha nem mennek vissza sztkba vagy korzetihez, inkabb fizetek, hogy legyen fogam.

Most lehet le fogtok pontozni, ez az en velemenyem, hidd el, magandokinal semmit nem erzel; nem rontjak el, es 10-20k kozott van ez az egy fogad.

Nekem mar eleg sok benne van a fogaimba.

Sok szerencset

2018. szept. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!