Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kihúzassam inkább a fogam?...

Kihúzassam inkább a fogam? Ideiglenes koronát kaptam, de nagyon fáj.

Figyelt kérdés

Holnapra készül el a rendes korona, múlt csütörtökön helyezte be a csapot a fogorvos, és akkor tett rá ideiglenes koronát (gyökérkezelt fogról van szó). Azóta feszül az egész állkapcsom, néha borzalmasan fáj, a fülembe is sugárzik, gyógyszertől gyógyszerig bírom csak, éjszaka is fent vagyok miatta órákig. Ha ez lesz a rendes koronával is, akkor inkább választanám a húzást... Bal alsó 6-osról van szó. Amúgy nagyon szoros a fogsorom, a bölcsességfogam ki sem tud bújni emiatt rendesen, tizensok éve megrekedt félig az íny alatt. Ha kihúznák ezt a fogamat, akkor lenne esélye előtörni.


A másik kérdésem az, hogy ha én ezt holnap elmondom a fogorvosnak, hogy inkább húzza ki, akkor az elkészült koronát is ki kell fizetnem? Akkor is, ha nem fog bekerülni a számba? Vagy vissza lehet ezt még csinálni valahogy? Pl. kisebbre cseréli a csavart, vagy valami...


2018. szept. 12. 08:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindenre van megoldás igazából, tehát ha nem jó lehet javítani. Mindenképp szólj erről hogy fájdalmaid vannak, lehet a csappal kell variálni hogy kisebb legyen például. Egyébként a kész koronát tudtommal ki kell fizetned, de valószínű a fogorvosod is úgy lesz vele hogy első körben megoldást keres a fájdalomra.
2018. szept. 12. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az elkészült koronát ki kell fizetni, hiszen az a fogtechnikusé, nem a fogorvosé. Ha ennyire fáj, akkor lehet nincs jól kitisztítva a győkér és gyulladásban van, így nem szabad feltenni a végleges koronát, bár a csap miatt újra gyökérkezelni már nem lehet a fogad, legfeljebb rezekálás jöhet szóba, amit szájsebész végez.

Antibiotikumot nem kaptál?

2018. szept. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha bölcsességfogad tizensok éve megrekedt, akkor az már nemigen fog kinőni akkor sem, ha kihúzzák a 6-os fogad, lehet a bölcsességfogat kellene eltávolítani.
2018. szept. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem kaptam antibiotikumot. Korábban inlay volt a fogamon (akkor lett gyökérkezelve is, kb. 10 éve), de az letört, így most azt mondta a doki, hogy a korona maradt csak, mint megoldás. Az inlay-jel nem volt semmi gond, igazából még akkor is tudtam rágni vele rendesen, mikor letört, csak ugye nem volt esztétikus, ezért mentem el a dokihoz. Mikor felrakta az ideiglenest ugye a dupla adag érzéstelenítőtől nem éreztem semmit, azt sem, hogy amúgy magas lett, ezt már csak akkor vettem észre, mikor kiment a zsibbadás, de gondoltam egy hétig kibírom így is. Csak aztán pénteken jött a fájdalom is... Vasárnap este fogmosásnál egy darab néhány mm-es valami kifordult ennél a fogamnál az ínyemből (nem jöttem rá, hogy maradék fogdarab, vagy megkötött ragasztó, vagy mi lehetett, de azt hittem ez okozta a fájdalmat, mert utána kicsit jobb lett), de aztán hétfőtől megint kezdődtek a fájdalmak... :( Csak úgy voltam vele, hogy csütörtökig kibírom valahogy, nem akartam soron kívül visszamenni a dokihoz.
2018. szept. 12. 09:48
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is 3-assal értek egyet, ki kéne műteni a bölcsességfogakat, sok gondot okozhatnak még.
2018. szept. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha 10 éve lett gyökérkezelve, akkor fura, hogy rá tette az ideiglenes koronát, lehet újra kellett volna előtte gyökérkezelni. Szerintem kellene egy röntgen, kitisztítani és kezelni a fog gyökereit, talán gyógyszer is kellene és ha teljesen rendbejött, csak akkor szabad a végleges koronát rátenni. Én elmennék egy másik fogorvoshoz.
2018. szept. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!