Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ideiglenes tömés berakása,...

Ideiglenes tömés berakása, mert túlságosan vérzik a fog? Nem sok az 1 hónap várakozási idő a rendes töméshez?

Figyelt kérdés

Nem tudta ma rendesen betömni, mert szerintem nem is tudta rendesen kifúrni. A probléma az,hogy rettenetesen vérzett a két fogam között az íny,két egymás melletti lyukas fogat próbált kifúrni és betömni. Gyökérkezelést nem említett, gondolom akkor az nem kell. (elég mogorva fogorvos, gondolkozom,hogy átmegyek magánrendelésre, mert legalább emberként bánnak az emberrel). Úgy zsibbadt az arcom,hogy nem tudtam kérdezni és nem igazán értettem, miért nem tudja most betömni mindkét fogam,de szerintem a vérzés miatt. Azonban, mivel nincs előbb időpontom, és leghamarabb 1 hónap múlva tudok menni, ha kiesik, nem merek visszamenni. Ha kiesik a gyógytömés, mit kell tenni?

Nem hinném,hogy fogadna, ha kiesik.


2018. aug. 16. 16:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem fog kiesni, akár egy évig is elvan bent, majd egy hónapig a másik oldalon rágsz, ha aggódsz.


Ha a vérző ínyeddel betömi, egyrészt fájni fog, másrészt berohad a vér a tömés alá, és gyökérkezelés lesz a vége.


Jól járt el a fogászod.

2018. aug. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod! Most már mindent értek! És az ideiglenes töméssel tömött fogat is kell ugyanúgy mosni,mint a többit? Csak gondolom óvatosabban.
2018. aug. 16. 17:00
 3/5 anonim ***** válasza:

Nagyon szívesen.


Ugyanúgy, csak az elején óvatosabban. Mert kieshet a tömés, bár nagyon nem jellemző azért.


Az elején picit olyan érzés, mintha rágó lenne a fogadba, fogadra ragadva, de az picit kopik majd. Kíméletesen, de tisztítsd, és nem lesz semmi baj.

2018. aug. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát már bocs, de egy évet semmiképp sem bír ki. Nekem 4 napot hagyta volna bent, ugyanúgy két fog között, és pont amiatt nem tömte be, mert nagy volt a lyuk, és vérzett. Azt mondta az én MAGÁNorvosom, hogy másfél hónapot kell kibírnia. Egy hét alatt kiesett, csak én nyaraltam, ezért előbb nem tudtam menni. Persze baj nem lett belőle, de nemigen tudtam ott rágni. Az egy hónap reális. Függ a szuvasodás méretétől, szóval ne aggódj.😊
2018. aug. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

4

De, kibírhat egy évet is adott esetben, ám ez a kérdező szempontjából mindegy.

2018. aug. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!