Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szerintetek menjek el gyökérke...

Szerintetek menjek el gyökérkezeltetni?

Figyelt kérdés
Tömés után -pláne nagyobb lyuknál, van hogy sokáig érzékenyek a fogaim, van amelyik 1 év után jött teljesen helyre és azóta nincs vele gondom, pedig közben volt időszak amikor fájt és fel is volt dagadva az íny, de 1 hét alatt rendbe jött. Most van egy fél éve tömött fogam, amin nagy volt a lyuk nagyon. Hónapokig érzékeny volt, nem tudtam vele rágni-de ezt már megszoktam.. aztán hetekig jól lett, tökre örültem. Aztán szerintem a mostanában sok forró-meleg étel fogyasztása miatt... elkezdett érzékeny lenni, picit fájogatni, attól is, hogy éjszaka elnyomtam alváskor, és végül begyulladt és borzasztóan fájt, mentem is volna a fogorvoshoz gyökérkezeltetni, viszont kiállt egy pillanat alatt épp előtte, fura módon-konkrétan attól, hogy erősebben megkocogtattam az ujjammal. Ennek 3 napja, úgy érzem napról napra jobban vagy egy fokkal, első két nap még lüktetett, de ma már nem is nagyon éreztem, viszont véletlenül belekortyoltam a hidegbe és most megint lüktet-fájni nem fáj, de úgy gondoltam, hogy adok neki egy esélyt, hogy nem eszek meleget-hideget, és talán újra megerősödik, hisz eleve az érzékenység miatt juthattam el idáig, és ennek azért idő kell, míg jól lesz. Szerintetek is megér egy próbát? Elvégre ha nem bántom, van változás... és ha visszatérne a probléma, akkor mennék csak. ?

2018. szept. 17. 23:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Az a fog nem egészséges, úgyhogy menjél csak el a fogorvoshoz.
2018. szept. 17. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
voltam amúgy akkor, de mivel nem volt fájdalom, még kocogtatására sem, azt mondta feleslegesen mentem... ő most mit kezdjen vele? kérdeztem hogy hát én tudjam? mi ilyenkor a teendő? gyökérkezelés kell ha így jártam, vagy lehetett az érzékenységtől is ez?? végülis ha nem gyógyul meg a bél, akkor kell a gyökérkezelés... de sokáig lehet érzékeny, azt mondta... na kösz... ezért vacilálok....
2018. szept. 18. 00:04
 3/3 Ypszilon1980 ***** válasza:
Legutóbb nekem is fájt úgy, hogy hozzá nem lehetett érni, lüktetett, érzékeny volt hidegre-melegre, 2x is elmentem vele fogorvoshoz, először ügyeletre utána meg a sajátomhoz, de akkor hiába kocogtatták, piszkálták, semmi, röntgen is készült. Mindketten azt mondták, hogy nem akarnak hozzányúlni, mert van ilyen, aztán elmúlik, később újra előjöhet, akár évek múlva, akár soha. Nekem 3 hónapja semmi baja. De nekem nem lyukas és nem is dagadt fel.
2018. szept. 18. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!