Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mostanában volt valaki fogkőel...

Mostanában volt valaki fogkőeltávolításon?

Figyelt kérdés
Nem voltam még sose pedig már nem egyszer mondták de sose volt bátorságom hozzá. Mennyire fáj ez?
2018. szept. 19. 11:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
En voltam kb egy honapja nekem egyaltalan nem fajt. Csak ereztem hogy dolgoznak a fogaimon :D .. es aztan tok jo bele nezni a tukorbe .. nekem muszaj mennem mert dohanyzom is sajnos es ugye az elegge roncsolja a fogakat hiaba mosom naponta 2x
2018. szept. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ez jó csak olvasok olyat is hogy van aki alig bírta ki meg hogy megrepedt a foga és meg igazából elöl féltem a 2 gyökérkezelt fogam hogy le ne törje vagy valami mert nekem nincs pénzem koronára.
2018. szept. 19. 11:23
 3/11 anonim ***** válasza:
64%

Az ínyt és a nyelvet egy kicsit megsérti, ha homokfúvásos, az íny vérezhet is, de másnapra elmúlik.

Ha orvos csinálja, elkerüli az érzékenyebb fognyaki részeket, és nem fáj a fog.

Ha dentálhigiénikus, akkor szerintem nem olyan ügyes.

Embere válogatja.

2018. szept. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Hát attól függ, milyen módszerrel csinálják. Ma már általában ultrahang utána homokfúvás, a végén esetleg polírozás (kefével), de nem minden szolgáltatónál van ez a 3. fázis.
2018. szept. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
kb évente kell járnom, hagyományos módszerrel csinálják, kicsit fáj csak, érzéstelenités nélkül, inkább kellemetlen, kissé vérzik az íny, de rögtön elmúlik. Szóval ne félj tőle
2018. szept. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem csinálják nektek minden egyes éves ellenőrzésen? Én most voltam pár napja. Amúgy nem fájdalmas, nekem az ínyem sem szokott tőle vérezni, de szereintem ez attól is függ, hogy milyen minőségűek a fogaid és mennyire vannak rossz állapotban. Az egész inkább kellemetlen mintsem fájdalmas. Fúrás érzéstelenítő nélkül sokkal rosszabb.
2018. szept. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy reped meg tőle a fog. Nekem egyáltalán nem fájt idáig, csak legutóbb, mert fognyaki kopásom volt egyik fogamnál és ott nagyon érzékeny volt.
2018. szept. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

6: Milyen ellenőrzésen? Államiban iskolafogászaton?

Magánorvos azt csinál, amit megrendelsz és kifizetsz neki, Te vagy a megrendelő. Sokszor van kuponos fogkőleszedés 5-8000 Ft-ért hirdetve, de én még nem voltam vele elégedett, ezért inkább kifizetem a drágább árat, ha saját orvoomnál tudom csináltatni.

2018. szept. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem semennyire se fájt. Egy két helyen volt érzékeny és ennyi.
2018. szept. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"6: Milyen ellenőrzésen? Államiban iskolafogászaton?"


Én minden évben kapok levélben egy kártyát, hogy eljött az éves ellenőrzés ideje, kérjek időpontot. Rendes állami fogorvos. Minden egyes éves viziten eltávolítja a fogkövet is. Nem neked kell külön kérned és ezért nem is fizetsz.

2018. szept. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!