Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Megéri kihuzatni 2 egészséges...

Megéri kihuzatni 2 egészséges fogat fogszabalyzo miatt?

Figyelt kérdés
2018. szept. 30. 13:11
 1/8 anonim ***** válasza:
13%
Fogorvosok nem húznak ki egészséges fogat.
2018. szept. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
17%
Nem, dehogy, isten ments. De elvileg nem is csinál ilyet valamirevaló fogorvos.
2018. szept. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
61%
Akkor szoktak kihúzni fogat, ha NAGYON szorosan zárnak, illetve egymás elé nőnek. Ha ez áll fent, akkor igen megéri. Sokkal könnyebb tisztán tartani, és egy életen át megőrizni azokat a fogakat, amelyek között van egy pici rés.
2018. szept. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
33%

Erről neked kell döntened, ill. a szüleidnek.

Ha nem nagyon vészesek, akkor én azt tanácsolnám, hogy várj egy kicsit, hátha a bölcsességfogak elkezdenek kinőni - bár ez 17-18 éves kor alatt nem túl esélyes, a fogszabályzást meg addig meg kell kezdeni, ha TB-set akarsz. De hátha idővel jobban látszik röntgenen, hogy mi várható velük kapcsolatban.


Nekem 4 darab egészséges fogról kellett döntenem (az összes 4-esről), 4 fogszabályzós orvos közül 3 azt mondta, hogy mindenképp húzni kell, és csak 1 mondta, hogy a felsőket _talán_ meg lehet majd úszni, menet közben kiderül. Úgyhogy sok idő és gondolkodás után végül is a húzás mellett döntöttem.

Aztán meg pár év múlva bekövetkezett az, amitől "féltem": tényleg ki kellett szedetni az összes 8-ast. :(

Tehát nyugodtan maradhattak volna a 4-esek. Megjegyzem, makkegészséges volt mindegyik, meg a többi is, a mai napig nincs tömés egyikben sem.

2018. szept. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors válaszokat:) jaj szegény :/ ennyi fog kárba :'(
2018. szept. 30. 17:23
 6/8 anonim ***** válasza:

Szűk a szájpadlásod?


Ha annyira meg akarod tartani és szélesebbet akarsz, akkor lehet tágítani.


Ugye nem bölcsesség fogrol van szó?

2018. szept. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Tágítani akkor lehet, ha a fogak elférnek! A legtöbb esetben amikor húznak az a probléma, hogy nincs hely a fogaknak, ez okozza az összetorlódást, ami miatt kell a fogszabályzás. Lehet úgy is fogat szabályozni, hogy nem húznak ki semmit, de akkor nem lesz a legszebb az eredmény (lesz 1-2 kifele álló fog, cserébe az összes többi tökéletes lesz) és nagy a kockázat, hogy idővel visszarendeződnek.
2018. okt. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az összes választ!
2018. okt. 1. 20:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!