Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ti engednétek hogy fogszabályz...

Ti engednétek hogy fogszabályzás miatt 2 egészséges fogat kihúzzanak, ráadásul frontális helyről!?

Figyelt kérdés
12 éves fiam több mint 3 éve rendszeresen hordja az éjszakai fogszabályzót, ennek ellenére az orvos azt mondja hogy mégis ki kell húzni elől 1-1 egészséges fogat, és ezután kapja majd a nappali fogszabályzót. Gyermekem rémülten tiltakozik, de én sem egyeznék bele...Ha nem megyünk bele, az milyen következményekkel járhat ?

2017. dec. 18. 15:28
 1/8 anonim válasza:
100%
Szia! Legalabb 4 ismerosomnek jartak el az orvosok ugyanigy. Nagyon szep kis gyongysor fogaik vannak most.:) Szerintem erdemes az orvosra hallgatni, tudja mit csinal.:)
2017. dec. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
41%
Én nem.
2017. dec. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Igen. Nekem is kihùztak kettőt, és még így is alig férnek el a fogaim. Enélkül, azt mondták, "vámpírfogaim" lettek volna, ami nem csak csúnya, de könnyen el is romolhatnak.
2017. dec. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

fogtorlódással.


Sajnos ezt már csak pénzel tudnátok megoldani. sok pénzzel. Van egy úgynevezett Damon fogszabályzó, ami direkt arra lett kitalálva hogy ne kelljen kihúzni a fogat. nekem is az van ugyan ezen okok miatt.

2017. dec. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Természetesen engedném. Ha a gyerek tiltakozik, akkor nem kötelezö, de ö fog rábxni, mert nem lesz normális foga, hanem vámpíros, összevissza állo.
2017. dec. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

1-1 még nem a világ vége .

Nekem multhónapban tették fel a nappali fogszabályzót alsó és felső sorra is és összesen 4 fogamat húzták ki eleinte én is ugy voltam , hogy na ezt nem fogom engedni , de akihez járok magándoki ott jóis meg az oldalán is láttam/hallottam , hogy a doktorúr 100%-ban biztos a dolgában és nehezn bele mentem , hogy akkor csináljuk .

Fellül bal és jobb 2-est lent pedig a bal és a jobb 5-öst húzták ki . Nekem éjszakai nem volt , hanem elsőnek kapásból fix nappalit kaptam . Nagyon fura volt meg szokni , hogy állandóan 1-1 drót feszíti a fogsorom , de azota semmi különös gondom nincs vele

17F

2017. dec. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a fogszabályzós orvosom azt mondta, 4 fogamat ki kell húzni. Alig akartuk elhinni.

Elmentünk egy másik fogorvoshoz. Azt mondta, egy fogamat sem kell kihúzni, így is meg lehet csinálni.

A felső fogsoromat, ahonnan kettőt kihúzatott volna az előző fogorvosom, szépen rendbe rakta. Jelenleg az alsóval foglalkozunk, az is szépen alakul.


Lehet megéri egy másik orvos véleményét is megkérdezni. Ha ő is azt mondja, hogy két fognak mennie kell, akkor úgyis az kell legyen... De ha nem, akkor jól sült el a dolog :)

2017. dec. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem fogszabályozásnál összesen négy fogamat húztak ki. 2t felülről, majdnem elölről, 2t pedig alulról, hátulról.

Mai napig szép fogsorom van. Ne sajnáljátok beáldozni azt a két fogat!

2019. márc. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!