Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit tegyek, hogy ne lyukadjon...

Mit tegyek, hogy ne lyukadjon ki a fogam?

Figyelt kérdés
Volt egy évig fogszabályzóm. Mindig oda figyeltem arra, hogy alaposan megmossan, most is nagyon figyelek erre. Van 2 lyukas fogam, voltam is fogorvosnál és nem tudom, hogy mit csináljak, hogy ne legyen több rossz fogam... Nagyon figyelek a fogmosásra, fogselymet is használok. Nincs erre valami vitamin, ami erősítené a fogam vagy valami megoldás erre??

2018. okt. 2. 19:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Neten lehet olvasni tanácsokat, de kivédeni sajna nem lehet. Nekem 21 évesen 1 lyukas fogam, egy pedig most kezd rosszalkodni.

Evés, ivás után fél órát ne moss fogat, fogpiszkálóval az ételmaradékokat piszkáld ki.

2018. okt. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Isten igazából életmódot kellene váltanod, ha már a genetika nem segít. (egyes emberek bármit ehetnek semmi fogmosással mégis jók maradnak a fogai)

De ahogy írtam a gyengébb fogazatúaknak is lehetne erősebb fogaik. Csak hát sok nyers ételt kellene enni, na meg a szénhidrátokat visszaszorítani.


Mi a legfőbb baj a mai világban?

Tejet, igazi tehén vagy kecsketejet kellene inni nem a bolti sz_art...

Nyers ételek (gyümölcs zöldség) azért jobb mert a főzés során a hőmérséklet miatt lebomlanak az értékes anyagok.

De ott van a kenyér például. Bár szénhidrát de az is lehetne jobb ha nem fehér kenyér lenne. A magvas vagy a teljes kiőrlésű kenyér már jobb. De még ez is lehetne jobb ha nem lenne a kizsigerelve a szántóföldek ahol a búzát termesztik.


Egyél mákot (sok kálcium van benne ami kifejezetten jó a fogaknak.) diót, mogyorót hiába zsírosak egészségesek, és kellenek is pl a zsírban oldódó vitaminok miatt, de az omega 3at is írhattam volna.


Ami még jó lenne ha eszik az ember húst akkor bizony az állat szerveit is meg kéne ennünk. Sokan nem szeretik a szerveket. Nem hiába van az állatoknál is hogy először a belső szerveket eszik meg a ragadozók.


Tudom a mai világban teljesen egészségesen nagyon nehéz élni. Lásd honnan szerez az ember tápanyagokban gazdag búzát? Max akkor ha saját maga termeli és nem a termésmaximum érdekli csak

De a tej is kérdéses. Én falun élek de már nincs senkinek se tehene...


Van egy jó mondás. Az vagy amit megeszel.

2018. okt. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Először is jól választod meg a szüleidet.... Aztán nem iszol sok savtartalmú üdítőt és savanyú gyümölcsöt, naponta 3 x mosol fogat. A természet egyébként nem örök életre teremtette a fogakat a szájban. Szájon kívül tovább maradnak jó állapotban.
2018. okt. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az Elmex fogkrémet javaslom
2018. okt. 6. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!