Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogyan beszéljem rá a páromat...

Hogyan beszéljem rá a páromat hogy elmenjen a fogorvoshoz?

Figyelt kérdés
A fogai szörnyű állapotban vannak. Sajnos beszéd közben is észrevehető helyeken. Biztos vagyok benne, hogy zavarja, hiszen ha társaságban vagyunk sokszor a szája elé kapja a kezét, viszont annyira nem zavarhatja ha ezidáig még nem fordult orvoshoz. Nem szeretném megbántani, hiszen szeretem, de bosszant is a dolog mert egy felnőtt emberről beszélünk. Eddig kb. kétszer hoztam fel a témát (persze nekem nagyon kellemetlen volt erről beszélni, még én szégyelltem magam), de kijelentette hogy nem fog elmenni és gyorsan másra terelte a szót. Már azt is felajánlottam neki, hogy menjünk együtt, mert nekem is van egy lyukas fogam amit rendbe kellene hozatnom. Ezt az ötletemet sem akarta meghallani. Felhívtam a figyelmét arra is hogy borzasztó sok szövődménye lehet a fogból adódó problémáknak. Én is sokat szenvedtem emiatt, tehát tudom miről beszélek. Szívem szerint felpofoznám, bár nem hiszem hogy elérnék vele bármit is... :) Ötlet?

2018. okt. 17. 14:42
1 2 3
 1/21 Ypszilon1980 ***** válasza:

Mi az oka, hogy nem akar elmenni?Nem most fogat vagy mi miatt rosszak?

Tudod, nekem is rosszak, baromira félek elmenni, de ha kell elmegyek. Régebben én is halogattam, de rájöttem, hogy nem éri meg.

Már közölted vele, de mivel nem vagy hiteles ebben, tőled nem fogja elfogadni. Akkor lesz eredmény, ha ő belátja vagy annyira fájni fog neki, hogy más megoldás nem lesz.

2018. okt. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
De mossa, minden nap, napi kétszer. Szerintem genetikailag rosszak a fogai. Persze, nekem is voltak félelmeim. Bár nekem már annyiszor nyúltak hozzá, hogy már nem tudnak újat mutatni. Szó szerint ezt mondta a fogorvosom: " A kirakat jó, de a többi kuka..." Senkinek sem a kedvenc elfoglaltsága, nyilván de ahogy mondod több kárt csinálsz ha nem veszel róla tudomást. Csak azon gondolkoztam meddig akar várni? Amíg mondjuk letörnek az első fogai?! Nem akarom megbántani, meg nyilván nem vagyunk egyformák, de én így szégyellnék kimenni az utcára. (Szeretem a páromat, de akkor is ezt gondolom)
2018. okt. 17. 15:35
 3/21 Almdudler válasza:

Kedves Kérdező!


Részemről a fogak apoltsaga es rendszeres tisztitasa kiemelkedő fontossagu! Olyan ferfit meg se tudnek csokolni,aki nem figyel oda a fogaira.

Állasinterjun vagy a hetkoznapokban sem tul esztetikus es megnyerő,mindegy, h ferfi vagy nő az illető.


Ha vki igenyes,akkor magatol ertetődő,h ápolt külsővel jelenik barhol.


Sokan felnek a fogorvostol (en is),de meg mindig jobbnak tartom mielobb elmenni hozza,minthogy tul keso legyen es feldagadjon az arcom gyulladas/fertőzes miatt vagy vagyonokat koltsek a rendbetételere.


Ez a szituacio kenyes,de mindkettőtöket erint ezert beszelni kell rola.

Ha nem akar,azzal sajnos csak a sajat gyogyulasi eselyeit rontja es netalantan meg a kapcsolat is rámehet :/


Sok szerencset kivanok!

2018. okt. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Bár olyan rokonaim lennének mint te.

Én meg ma voltam felmérésen mert hátsó kettőt pótolni kellene + előtte akkor már híddal az ötöst.


Erre a családom egy része nekem esett miért szarom el a pénzt ilyenekre amikor meglehet lenni fog nélkül. ÚGy felhúztak főleg hogy pénzt sem kérek tőlük rá.

2018. okt. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
48%
Eleve össze se jönnék olyannal akinek rosszak a fogai (lehet genetika, de kezelje). Ha régóta vagyok vele és közben alakult ki, akkor többször nyugodtan megbeszélni vele, és hogy ki fog rohadni az összes, le fogják nézni, büdös lesz a szája és te se fogod megcsókolni.
2018. okt. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Az alábbi dolgokat (vagy ezek kombinációját) ajánlom.


-Menjetek fogorvoshoz fogkőleszedésre. Ha nem volt fogorvosnál évek óta (vagy még soha), ráadásul a szájhigiéniája is csapnivaló akkor tuti szüksége van rá amúgy is. Ez egy viszonylag tűrhető beavatkozás, ha a fogorvos nem viselkedik bunkón, akkor jó "fogorvoshoz szoktató" beavatkozás.


-Az a baj hogy nem is veszi észre magát, vagy nem teljesen. Kérd meg hogy hadd fotózd le a szuvas / fogköves fogait, amit a tükörben nem is lát teljesen, majd mutasd meg neki! (Előtte töröld le a nyálat). (Fogkő az alsó fogak belső felszínén szokott lenni a legtöbb, amit beszéd közben nem látsz, nézzétek meg együtt ha van kis tükrötök és le tudjátok fotózni!)


-Vegyetek plakkfestő tablettát (gyógyszertárban szokott lenni). Attól majd fogja látni hogy mennyi a lepedék a szájában! (Sőt igazából mindenkinek ajánlom, neked is kérdező, hogy lásd hogy hol mennyire alaposan mosod a fogad!)


-Mondd meg neki hogy nálad hogy valakinek rohadnak a fogai, azt nem szívesen csókolgatod. Hogy nálad ez olyan mint ha nem zuhanyozna. És hogy ez nem egy nagy kérés, legyen férfi, és menjen el a fogorvoshoz.

2018. okt. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

A 2. pontomhoz.


Azért nem hiszem hogy van olyan ember akinek ha megmutatod hogy ilyen van a szájában, nem zavarná:

[link]


Ez mezei fogkő (a fehér is meg a barna is), amint mondtam az alsó fogak belső felszínén van a legtöbb, ami kívülről nem is látszik. Egy olyan embernél akinek rossz a szájhigiéniája és nem járt felnőtt évei során fogorvosnál, ez a mennyiségű fogkő teljesen reális...

2018. okt. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 Ypszilon1980 ***** válasza:

Ezek mondjuk nem rossz ötletek, csak a kérdés az, hogy ő belemegy-e.

Egyébként mit mond, miért nem akar elmenni?

2018. okt. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Már többen írtátok hogy nem jönnétek össze olyan emberrel akinek "csúnyák, elhanyagoltak" a fogai. Régen én sem tudtam elképzelni magamról, hogy össze tudnék jönni egy ilyen férfival. A páromat jó embernek tartom, aki szeret engem és én is viszont szeretem. És ha ránézek nem az jut eszembe "Ó anyám, de rusnya a foga". Annyira nem akar erről beszélni, hogy nem indokolta meg miért óckodik a fogorvostól. Nem akarok erőszakoskodni sem vele, de persze ráhagyni sem szeretném. Mivel 30 éves vagyok, sokszor eszembe jut a gyerek vállalás gondolata. Egy biztos, ha egyszer elhatározzuk hogy belevágunk akkor közölni fogom vele, hogy fogorvosi vizsgálat után kezdünk csak el próbálkozni. Rengeteg szövődménye lehet egy kezeletlen fognak. Aztán majd látjuk...
2018. okt. 17. 20:59
 10/21 Ypszilon1980 ***** válasza:

Értem akkor. Legalább őszinte voltál, ezt díjazom.

Ettől függetlenül sosem értettem ezt, mert mindig azt mondja mindenki és én is ezt tapasztalom, hogy párod úgy lehet, ha fogaid azért rendben vannak, magadhoz képest a legjobb formában vagy, stb., de mindeközben nem is így van, valami más megfog benne, ami tök jó, csak utána kezdődnek a problémák. Még azt mondom abban sincs semmi baj, ha figyelmeztetni kell, de hogy ezekután se vegye magát észre, ez elég érdekes jellemre utal.

2018. okt. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!