Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mitől lehet büdös a szám?

Ferenc7385859 kérdése:

Mitől lehet büdös a szám?

Figyelt kérdés

Miért van az hogy reggel felkelek és érzem büdös a szám?

Mit tehetnék? Annyira zavaró.

Múltheti csütörtökön voltam fogorvosnal ugyanis 2 szuvas fogam van...

Attól lehet e büdös a szám? Vagy a csokitól?

Mert pl odarakom a szám elé a kezemet, és belefújok sokszor nem érzem hogy büdös de nem büdöst érzek hanem ilyen nem tudom mihez hasonlítani...

Nem is rossz nem is jó..

De nem büdös pl játszottam gépen és mikor leültem gépezni nem éreztem h büdös csak ilyen meleg, sima lehelletet...

De valami szaga csak van...

És nem rossz játék befejezte kort meg büdös volt de akkor már éreztem.

Fogat mosok minden este.

Rágózok minden reggel..

Mitől lehet büdös? Savam nem lehet sok ugyanis még ugyan egészségesen élek...

Vizet iszom csak 4-5 éve.

Meg zöldséget gyümölcsöt eszem.

Hagyma sajt neha megesik...

És félek ha egyszer lesz b.nőm büdös lesz a szám es beegek.

Mit tegyek?


2018. okt. 17. 19:45
 1/7 anonim ***** válasza:
48%

Rossz fogak, reflux, emésztési problémák, arcüreg problémák, mandulakövek.... stb

Háziorvos!

2018. okt. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Gyomorral kezdve felfelé bármi lehet az oka. Ha a fogaid rendben vannak, keress meg egy belgyógyászt a problémával.
2018. okt. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ha megnyalom a nyelvemmel a kezemet savanyú szagú
2018. okt. 17. 19:57
 4/7 anonim ***** válasza:
43%

Nekem azóta nem büdös, mióta szenes fogkrémmel mosok fogat. Pedig csak naponta egyszer mosom, reggel. Mindig úgy vagyok vele este, hogy fürdés után még nem mosom meg azonnal, mert szeretek még eszegetni este, és olyan is van, hogy már délután lefürdök, szóval még bőven eszem ezt-azt. Este meg már túl fáradt vagyok ahhoz, hogy megmossam. Bealszom mindig. Szóval hiába tervezem állandóan, hogy igenis megmosom este is, valahogy mégis mindig elmarad. Nincs szuvas fogam ennek ellenére, hogy csak napi egyszer mosok fogat. Ami van, az még gyerekkoromban lyukadt ki, és be van tömve.



Szóval ez a megoldás. Amúgy ha megpróbálok visszatérni a normál fogkrémre, mindig visszatér a szájszag. Pedig fogselymet is használok. Csak ez a szenes fogkrém az egyetlen megoldás.

2018. okt. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Este lefekvés előtt szájvizet is használj!
2018. okt. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ha savanyú, akkor ott a Ph-val lehet gond, ez is lehet reflux miatt akár.
2018. okt. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Antalbaba ***** válasza:

"Fogat mosok minden este.


Rágózok minden reggel.."


Ha nem is sikerül minden étkezés után, de minimum 2* fogmosás. Este magadért, reggel mindenki másért;-) Emellett fogselyem, szájzuhany, minimum elemes fogkefe, rendszeres fogászati ellenőrzés fogkőeltávolítással. Ha ez sem segít, akkor gégészet, gasztroenterológia, mert lejjebb is lehet gond.

2018. okt. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!