Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bal alsó 6os foghúzás?

Bal alsó 6os foghúzás?

Figyelt kérdés
Sajnos nem úgy alakult a húzás,ahogy kellett volna,nem úgy álltak a gyökerek és szépen szétszedte az inyemet,aztán a doki berakott valamit,hogy tartsa az inyt,azt nekem ki kell szednem majd vagy beépül? Mert nem adott utasitást,hogy mi a teendőm.

2018. okt. 18. 19:20
 1/10 anonim ***** válasza:
Hivd fel, hogy ezzel mi a teendo. De ha nem mondta, hogy szedd ki akkor valoszinuleg nem kell. Nekem ma huzzam a bal also 6osomat szajsebesszel, mar tukon ulok. :D
2018. okt. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Remélem neked nem lesz ekkora szenvedés,kb 6 percig rángatta a fogam amire ki jött.. :(
2018. okt. 18. 19:47
 3/10 anonim ***** válasza:
Mit rakott be, varratot?
2018. okt. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem varratot,de ez a baj,hogy nem tudom pontosan..ilyen kis muanyagdarab szeruseg,ami nyilvan nem muanyag,de fingom sincs,mondta,csak olyan neve volt,hogy eselytelen volt megjegyeznem
2018. okt. 18. 20:39
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Kollagénszivacs (spongostan)? Ha igen, azzal ne foglalkozz, lebomlik magától. Amúgy is szólt volna, ha bármi teendőd van.
2018. okt. 19. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem az,mintha ilyen muanyag,gumiszeru cucc lenne ,a mellette levo fogak tovenel van,az inyben,mind2 fognal
2018. okt. 19. 08:19
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Fogorvos húzta vagy szájsebész?

Utóbbi általában nem szenved vele ennyire. Nekem volt, hogy még véste is, ám az sem fájt, hamar kikapta.

Fogpótlás miatt ez elmúlt hónapokban többet kihúztak, kezetek. Egyetlen egy húzása fájt (felső nagy metsző), mert rettentően be volt gyulladva. De azt is aránylag hamar kihúzták.


Fogorvosok nemigen húznak fogat, nincs meg hozzá a megfelelő képesítésük, általában vidéki fogdokik szokták bevállalni, mert nincs más, aki kihúzza. (persze, ez marhaság, hiszen mindenhol lehet találni jó szájsebészt)


Amit megtanultam az elmúlt időszakban: egészségi ügyekben is konzultálni kell több orvossal, majd a számunkra legmegfelelőbbet kiválasztani. Mind hozzáállásban, tudásban, és nem utolsó sorban árakban is hatalmas a különbség. (nem feltétlenül a drágább a jobb)


Javaslom, menj el másik orvoshoz, szájsebészhez és kérd ki a véleményét!

2018. okt. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Fogorvosok nemigen húznak fogat, nincs meg hozzá a megfelelő képesítésük"


Te miről beszélsz? A szájsebészet a fogorvoslás egyik specializációja. De egy fogpótlást sem csak fogpótos szakorvos készít, ugyanúgy húzni is simán húz egy nem szájsebes szakorvos, ha úgy érzi hogy be tudja vállalni...

2018. okt. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Elso vagyok.

Esetleg szovetpotlo? En egyszer kaptam mikor felso fogat huztak.

Hat en ma estem tul a foghuzason, fogorvos huzta, en ekkora kint soha nem eltem meg at. 2 eros injekciot kaptam ami konkretan lebenitotta a fel arcomat, pislogni sem tudtam. De mikor nekiallt huzni a fogat, olyan volt mintha nem adott volna be semmi erzestelenitot.

2018. okt. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
7-es! Fogorvos vagyok, átlag napi 2 fogat húzok. Nem, nem vagyunk annyira vidéken (Bp 50 km). Azt a fogat küldöm szájsebészetre, amit én képesítés/eszköztár híján nem tudok kihúzni, pl egy előtörésben félúton megállt bölcsességfog, ahol esetleg csontot is kell elvenni. Kb 100 húzásra jut 1, akit továbbküldök. És tegyük hozzá, hogy én egy kezdő vagyok, 20 év tapasztalattal a legritkább esetben kell szájsebészetre utalni a beteget. Nem tudom honnan szeded az információidat, elég sok fogorvos ismerősöm van vidéken és megyeszékhelyen, de még a fővárosban is, mindenkinek rutin a foghúzás. Nem beszélve arról, hogy a legelső dolog, amit megtanulunk az egyetemen, még a fogkőleszedés is ezután jön. Nem teljesen értem, hogy egyesek miért érzik szükségét annak, hogy hozzászóljanak olyan témákhoz, amihez szemmel láthatóan nem sok közük van...
2018. okt. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!