Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Melyharapas kezelése fogszabal...

Melyharapas kezelése fogszabalyzoval?

Figyelt kérdés

Fogszabalyzas elott allok

Mélyharapasom van,az orvosom két lehetőséget ajánlott az egyik az állkapocs műtét vagy két fogamat kihúzza

Az utóbbihoz ragaszkodtam,pedig a felső fog soromba rés van részben ezért mentem el fogszabalyzasra

Legtöbben csak gumit kapnak rá

És kapni fogok harapásemelot

Hatcso fogamra gyűrűt

Valakinek hasonló elmeny aki átesett ilyenen !?



2018. okt. 23. 22:44
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez azért elég drasztikus megoldásnak hangzik, ezért én mindenképpen megnézetném másik fogorvossal is.

Ez magán vagy állami?

2018. okt. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem elösször kérj egy másik dokitól másodvéleményt!
2018. okt. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Állami
2018. okt. 24. 05:17
 4/7 anonim ***** válasza:
55%

Akkor mindenképpen kérj másodvéleményt - általában a magán fogorvosnál a konzultáció ingyenes, vagy nem sokba kerül.

Állami fogorvosnál a fogszabályozás kritikán aluli.

Lányom osztályában másodikban (tehát a gyerekek 7-8 évesek voltak) szinte kivétel mindenki kapott a fogorvosi ellenrőzéskor beutalót fogszabályozóra - persze ő is. Elvittem a magán fogorvoshoz, akihez járunk, és ő mondta, hogy amíg ki nem nőnek a végleges fogak (kb. 12 éves kor körül), addig semmi értelme nincs a fogszabályozásnak, mert ahogy cserélődnek a fogak, úgy alakul az egész, és utána lehet újra kezdeni... Volt olyan osztálytárs, akinek - mivel jóban vagyunk a szüleivel - szóltam, hogy ne üljenek fel nekik, ő ennek ellenére megcsináltatta jó pénzért, most meg újra járnak a fogszabályozásra.

2018. okt. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

wow,ugyanez a helyzet nálam is. Budapesten semmelweisen voltál?

Nekem magánorvos mondta full ezt.Pár hete és most fogjuk elkezdeni a fogszabályzást. Már a szeparáláson túl vagyok,jövőhéten rakják fel a fogszabályzót.

Én pont a foghúzást utasítottam el,és a műtét felé húzok.


Amúgy én meg azokban az orvsokban kételkedem akik azt mondják,hogy mélyharapást lehet javítani csak fogszabályzással,foghúzás és műtét nélkül. Egy orvos pl nekem azt mondta,hogy 1,2Millio Ft és megcsinálja a foxi is. Hát nem tudom,szerintem a foxi után pár hónappal vagy akár évvel de az állkapocs visszamozdul eredeti rossz poziciójába. Egy barátnőmnek pl ez volt. Egy műtét után viszont 100%,hogy ott marad a helyén,nyilván durva megoldás,fájdalmas ,de engem nagyon zavar a mostani helyzet.

2018. okt. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Szia nekem is mélyharapásom van, emellett

még a fogaim is nagyon csúnyák és össze vissz a állnak. Nekem a doktornő műtétet javasolt, de nem mentem bele és a fogorvosom is azt mondta hogyha az ő lányáról lenne szó ő se engedné. Szóval alternatív megoldásként lesz 2 évre fogszabályzóm, majd utánna meg 4 év éjszakai. Azt mondták így nem lesz tökéletes de sokat lehet javítani a helyzeten.


16/L

2018. okt. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Koszi mindenkinek
2018. nov. 8. 14:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!