Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Meg tudom majd szokni a...

Meg tudom majd szokni a fogszabályzót a harapásemelővel?

Figyelt kérdés

Ma rakták fel a fogszabályzóm és raktak mélyharapás elleni harapásemelőt is a fönt lévő középső metszők mögé.

Ez a cucc elég nagy és nagyon zavar a beszédben és evésben is.(nem engedi összezárni az alsó és felső fogsorom)

Pösze vagyok, pár betűt nem tudok kimondani beszéd közben+nem tudom elképzelni, hogy valaha normálisan meg tudom majd rágni a kaját.

Olyan érzés mkntha tele lenne a szám vele és idegesít, mint a franc.

Ha ez az emelő nem lenne ott, semmi bajom nem lenne

az egésszel.(csak egy kicsit húzza a fogaim a fogszabályzó)


Néztem neten ilyen harapásemelőket, de mind ilyen kisebbet talaltam akit felragasztanak a középső metszők hátuljára.


Meg tudom majd szokni, úgy hogy már alig vegyem észre és normálisan is tudjak enni/beszélni)

Ha van valami jó tanácsotok vagy tapasztalatotok akkor légyszi írjátok meg.


Előre köszönöm!



2018. okt. 15. 22:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Persze, hogy megtudod majd szokni. Igaz, hogy nekem nincs harapásemelőm, de amikor felrakták a fogszabályzót én is ugy voltam vele, hogy el se tudtam képzelni, hogy ezt hogy lehet megszokni meg hogy valaha is tudok vele normálisan enni...aztán 1 hét után már sokkal jobb volt a helyzet.
2018. okt. 15. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Nekem is volt, pár nap és jobb lesz. A pöszeség is elmúlik.
2018. okt. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Szia,

Teljesen megertelek. Nekem a doktorno elmagyarazta a kezeles elott, hogy milyen lesz ez a harapasemlo keszulek. Keresgeltem a neten, olyat, amilyet mondott, sehol sem talaltam. Olyat kerestem ami gyurukkel van rogzitve a nagy orlokon hatul es ket vekony femdrot tartja az egyebkent brutalisan nagy muanyagot. Nem talaltam olyat, csak a szimpla ragaszto felnyomast egy kis gombocba a felso orlokre, meg a metszokon a ket kiallo muanyagot. Na ekkor rohadtul beparaztam, hogy mi lesz. Felraktak. Beszelni se tudtam, evesnel ragni szinten nem. Utaltam megszolalni. Most van fenn 3 hete es mar alig eszreveheto a torzulas. Sok idonek tunik, de hamar el fog telni. Hajra :)))))

2018. okt. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia, nekem is van harapásemelő a fogszabályzóm mellé,de nekem a hátsó örlő fogaimra ragasztott fel két nagy műanyagot. ÉN sem tudom összezárni a számat,viszont engem egyáltalán nem zavar kb semmiben.A fogszabályzó is csak az első fogaimat húzza a hátsó örlőket egyáltalán nem így simán tudok enni,ügyelve,hogy mindig egy oldalon rágjak hátul. összességében semmi problémám vele és simán meg lehet szokni
2018. nov. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!