Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás után bevan dagadva...

Asd4asd123 kérdése:

Foghúzás után bevan dagadva az arcom, ez nornalis?

Figyelt kérdés
Tegnap kihuztak 2 bal felsőfogam, ma reggelre bedagadt az arcom, tegnap egesz nap fájt, meg meg ma is, ez normalis? Volt mar valaki így? Mit lehet ellene csinálni?

2018. okt. 26. 12:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia! Lehet hogy benntört foggyökér maradt vissza. Röntgent kellene csinálni.
2018. okt. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mivel meg lett piszkálva lehet az íny gyulladt be, ez gyakori szokott lenni főleg ha egyszerre kettő fog van kihúzva. Én egyből visszamennék a fogorvoshoz, vagy ha nincs rendelés mennék máshová, vagy ügyeletre hogy legalább nézzenek rá hogy tényleg minden rendben van-e mert lehet maradt bent egy gyökér darab, de lehet hogy nem. Viszont a feldagadás erős gyulladásra utal amit jobb antibiotikummal kezelni.
2018. okt. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem is bedagadt, mert nehezen jött ki. Kaptál antibiotikumot? Jegeld.
2018. okt. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A dagadás normális, a fájdalomra is mindig felkészítenek az orvosok, úgyhogy akkor valószínű az is
2018. okt. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nemkaptam semmi gyógyszert, haat kb 20 perc vt az egyik a masik 15, amig kijott
2018. okt. 26. 13:00
 6/9 anonim ***** válasza:
Akkor nem csoda, hogy bedagadt, jegelni kell, 1-2 napig fájhat, vegyél be fájdalomcsillapítót.
2018. okt. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Koszonom szépen, talan elmulik majd😢 egy hetmulva meg a masikoldalrol is huznak ki 2 ot, ugyhogy kezdodik elorol
2018. okt. 26. 14:44
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem kell ám mindig megkérdezni. Nyilván fáj, gyötörve volt. Nekem is 2 napja húzták, besárgult az arcom, nyelni is alig bírok, de elfog múlni. Neked semmit nem mond a fogorvosod?! Jegeld az arcod, pár nap múlva jobb lesz.
2018. okt. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem neked irtam a masik kerdesedhez. Normalis ha bedagad, nekem is bedagadt de gyorsan lement 1-2 nap utan. A fajdalom is teljesen normalis, hiszen eleg nagy beavatkozas volt. Fajdalomcsillapitot vegyel be! Azert eleg gaznak tartom, hogy a fogorvosod errol nem tajekoztatott! Nekem mikor kihutak elozo heten, egybol mondtak, hogy mihelyst hazamegyek, vegyek be fajdalomcsillapitot, ha kell akar 4-5 orankent nyugodtan bevehetem. Par nalig azert fajt, de az elso 2 nap volt a legrosszabb, utana jo volt. A leletre pedig az volt irva, hogy tejes, magvas, csipos, forro dolgokat enni szigoruan tilos a varrat kiszedeseig. Oblogetni, szivogatni megjobban tilos. A szajvizet olyan 5-6 nap utan ajanlottak. A tobbi fogat ovatosan mosni, varratokat, sebszelet tisztan tartani nagyon ovatosan. Irjon barki barmit azert a szajsebeszeten tudjak mit tanacsolnak, nem a hasukra utve mondjak. Nekem azota begyogyult. Nagyjabol. Csak be kell tartani a szabalyokat. De mint mar mondtam azert amit neked csinaltak, egy sokkal nagyobb beavatkozas volt, ido kell neki, mire meggyogyul. Ha legkozelebb mesz huzatni, akkor mikor hazaersz egybol jegeld egy kicsit. Egy borsot, vagy babot vagy barmit ami apro tekerj be a fagyasztobol egy tiszta konyharuhaba, turolkozobe es tartsd rajta egy kicsit. Segit a dagadas ellen, de mint mondtam en is igy csinaltam, megis bedagadt egy kicsit. Legkozelebb kerdezz ra mindenre a dokinal, mert ez igy nem allapot hogy nem tajekoztat.
2018. okt. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!