Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog műtét után 4...

Bölcsességfog műtét után 4 nappal ez normális?

Figyelt kérdés

4 napja műtötték ki a bölcsességfogamat. Az első két napban vérzett kicsit és eléggé fájt. Azóta folyamatosan jobb lett, a duzzanat sem volt olyan vészes, mint amire számítottam, bár még mindig látszik kicsit.

A fájdalom még mindig nem múlt el, inkább csak más érzés. Olyan, mintha feszülne az állkapcsom.


Ma reggel viszont megnéztem a tükörben a sebet és egy szép nagy rést látok a fogam helyén, szétnyílva. Nem vérzik, nem szivárog belőle semmi, viszont elég mély, és a szélein, illetve a mélyén ilyen fehér lepedékszerű valamit látok. Egyébként én arra gondoltam, hogy maga a rés nem is volt összevarrva, csak a duzzanat miatt eddig nem látszott, mert összenyomta a seb két szélét, most viszont amint lement a duzzanat, látszik. A varrat a nyílás mögött van, leghátul, és továbbra is összehúzza valamennyire a fog helyét, de azért elég nagy és mély az a rés... Erősebb idegzetűeknek küldhetek róla képet:D

Ez normális? Sajnos a sebész semmit nem mondott a műtét után, azon kívül, hogy másnap már ihatok egy sört:D


2018. okt. 29. 14:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha varrva van azt látod, mert teljesen összehúzzák az öltések a sebet, a Te esetedben szerintem viszonylag könnyen kijött a fog, benne van az alvadék ezt nem szabad kiszívni, így fog összehúzódni hetek alatt.
2018. okt. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Mickbro ***** válasza:
igen.
2018. okt. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

# 1 Igen, viszonylag könnyen kijött, kb. 20 perc volt az egész. Ezt a mondatot viszont nem tudom értelmezni: "Ha varrva van azt látod, mert teljesen összehúzzák az öltések a sebet"

Pont az a helyzet, hogy összevarrták, de ma reggelre lejjebb ment a duzzanat és egy nagy lyukat látok a fogam helyén, mögötte pedig össze van varrva 1 vagy 2 öltéssel az ínyem. És ez a varrás tartja össze valamennyire a mély és nagy lyukat is. Véralvadékot én nem látok, belevilágítottam és csak ilyen fehér cucc van a lyuk mélyén meg a szélén is.

2018. okt. 29. 15:59
 4/6 A kérdező kommentje:
Tehát magát a varrást is látom, csakhogy nem a lyuk van összevarrva, hanem közvetlenül mögötte/mellette az ínyem, amit felvágott az orvos. Ki is lóg egyébként a cérna belőle. Szóval ezt nem értem igazán, hogy a lyuknak (a fog helyének) nem kéne összevarrva lennie? Vagy lehet, hogy az is varrva volt, csak szétjött?
2018. okt. 29. 16:02
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha a fog koronája már kint volt, tehát nem fedte íny, akkor teljesen nem zárják be a sebet varratokkal, mert elfertőződhet. Nagyjából összehúzzák a sebet és ennyi. A fájdalom alakulása - ahogy leírtad - teljesen rendben van. A fehér lepedék a seb velejárója. Továbbra se piszkáld, menj vissza varratszedésre!

Nem lesz vele semmi probléma!

2018. okt. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2018. okt. 29. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!