Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért kellemetlen ennyi idő...

Miért kellemetlen ennyi idő után is a leheletem? Vagy lehetséges hogy csak beképzelem?

Figyelt kérdés

Szóval

Az a problémám hogy sajnos már körülbelül 3 éve kellemetlen lehelettel küszködöm. Annyira elfajult a dolog, hogy már egyszerűen nem merek emberekkel kapcsolatot teremteni. A legrosszabb, hogy a barátaim és rokonaim nem bírnak és hülyének néznek hogy kb. egy hangot sem adok ki amikor együtt vagyunk. Meghallgatom a másokat, ha kérdeznek akkor felelek is nagy nehezen, de sosem bírok a szemükbe nézni mert egszerűen nem akarom látni az arcukat a szájszagom hatására. Nagyon elfajult a dolog. Sokszor azt érzem hogy depresszióig vezetett.

Aggaszt, hogy a kellemetlen íz és szag non-stop, éjszaka, nappal, fogmosás után, evés után, MINDIG jelen van.

Amikor kezdődött, elmentem fogorvoshoz mivel azt hittem fogammal lehet a gond. Az összes kis lyukat betömte és megjavította amit kellett. Utána még mindig éreztem a kellemetlen szagot és visszamentem hozzá, leszedte a kevés fogkövemet, de mást már nem volt mit csinálnia. Telt múlt az idő, állandóan a netet bújtam a kellemetlen lehelettel kapcsolatban. Elmentem a háziorvosomhoz aki szájöblögetőket írt fel. Nem segített. Visszamentem és elküldött fül-orr-gégészhez. Voltam három dokinál és azt javasolták hogy ki kell venni a garatmandulámat mivel mandulakövekkel van tele, amelyek rossz szagot árasztanak. Egyéb más problémát egyikük sem diagnosztizált. Kivették a mandulámat és a sok szenvedés után végre boldog voltam hogy tudok normálisan kommunikálni másokkal. Viszont a szájszág még ezek után sem szűnt. Beszedtem 20 fajta savcsökkentőt, probiotikumot, de nem segített. Elmentem gasztroenterológiára, ahol felírtak egy gyógyszert, ami állítólag megallítja a sav visszaáramlást, de semmi változás abszolút. Elküldtek analízisre is, helycobacter pilorit kerestek. De amikor az eredmény negatív lett, sírni kezdtem hogy uram istenem akkor mi bajom?!:((((( Következő állomás már a pszichológus legyen?

Vajon csak beképzelem? De most jelen pillanatban is érzem a számban a kellemetlenséget. Ezért nem merek találkozni, beszélgetni, közösen ebédelni senkivel. A szüleim meg azt állítják semmi bajom, meg nem éreznek semmit, de ezt azért van mert nem is adok nekük alkalmat arra hogy érezhessék...😞

Annyira szerencsések akiknek nincs szájszaguk istenem, szerintem csak egyeseknek adatik meg. Adjatok hálát érte:( már azon is gondolkodtam hogy megölöm magam. Nem bírom.

Mit tegyek?



2018. nov. 4. 15:40
 1/5 anonim ***** válasza:
59%
Felsorolnad nekem mind a 20 fajta savlekoto nevet? Csak hogy tudjam nem tuloztal-ey
2018. nov. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nedis tabletta, Controloc, Rennie, Gaviscon, Dicarbocalm, Bianacid, Omez, 2 fajta lúgosító tea, szódabikarbónát, illetve még egy tabletta aminek már nem tudom a nevét. Illetve még számos más házi praktika:(
2018. nov. 4. 18:09
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Nem beképzeli. El kellene, hogy végezzen a gasztroenterológusa egy endoszkópiát, amivel kitudják deríteni, hogy mennyire nyitott a cardiája, vagyis a gyomorszája. Ez okozhatja panaszait. Megoldás rá a Nissen fundoplication, amit komoly vizsgálatok előznek meg. (manometria, 24 pH mérés) Ha ezek pozitív kimutatást produkálnak, akkor a fundoplication, vagyis az operáció előnyös lesz.


További szép napot önnek!

2018. nov. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Mi a helyzet kérdező?
2018. dec. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Voltam ismét gasztroenterológusnál

Felírt egy 2 hónapos kezelést. Nemsokára el fogom kezdeni.

Ezen kívül el kell végeztetnem egy vér, nyál és egy más fajta analízist is.. hátha azokból kiderül valami

2018. dec. 29. 00:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!