Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Húzást vagy műtétet igényel?...

Húzást vagy műtétet igényel? Többi információ lent.

Figyelt kérdés
Felül jön a bölcsességfogam. Mellette van egy ép fogam, ami viszont nem jött ki teljesen, csak félig. Tavalyról van az egész fogsoromról egy röntgen felvétel, amin az látszódik, hogy az ép fogam gyökere teljesen hozzáér a bölcsességfogamhoz. A többi bölcsességfogam a fogorvosom szerint szépen kifog bújni, mivel sajnos több fogamat is el kellett távolítani az évek során, így ha ezek a nyavalyás bölcsességfogak ki akarnak bújni, akkor gond nélkül kifognak. Viszont annak az egynek abszolút nincs hely. Mivel nem igazán szeretnék műtétre sort keríteni, ezért azzal a kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy az ép fogamat kilehet-e húzni anélkül, hogy a bölcsességfogamnak bármi baja lenne?
2018. nov. 5. 13:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Az teljesen butaság amit akarsz hogy az ép fogadat húzzák ki a bölcs helyett. A bölcsességfog az esetek 90%-ban biztos hogy tönkre megy. Így nem értem miért nem azt akarod kihúzatni? A szájsebészeten ki tudják szedni simán hiszen azért vannak. Én biztos nem húzatnék ki ép fogat a bölcsesség meg úgy is romlik.
2018. nov. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mindössze csakis azért ötlött fel ez bennem, ugyanis műtöttek már szájsebészeten, és sajnos kemény fájdalmakat kellett átélnem, mivel minden egyes mozzanatot éreztem, amit csak csináltak, ezért 2 hétig be is volt dagadva az arcom, és ezért rettegek az ilyesfajta műtétektől.
2018. nov. 5. 16:28
 3/8 anonim ***** válasza:
Én is nagyon rettegek, pedig 6 fogamnak csak a töve van meg. Most rászántam magam, hogy kiszedetem, szerintem te is csináltasd meg. Nem szabadna, hogy érezz semmit, szájsebészéteten.
2018. nov. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem jól adták be az inekciót. Ilyen is van. Kérni kell másikat mert van olyan orvos aki nem éri fel ésszel. Vagy pedig be volt gyulladva akkor sem használ semmit.
2018. nov. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

3 - Pedig sajnos éreztem. :( Nagynehezen csak rászánom magam..

4 - Cisztával műtöttek, a fogam gyökerén, közvetlen az arcüregem mellett volt. Szégyen nem szégyen sírtam a fájdalomtól, és még engem szidott az orvos.

2018. nov. 5. 18:06
 6/8 anonim ***** válasza:
Akkor azt nem érzéstelenítették megfelelően! Fájdalmat egyáltalán nem szabadna érezned, maximum csak enyhe feszülést. Ha fáj, akkor jelezz valahogy, hogy tudjanak még érzéstelenítőt adni a fájó részre.
2018. nov. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Anyum most volt 2hete,2 fogát műtötték ki, nagyon be volt neki gyulladva, de nem fájt neki.
2018. nov. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igyekszem majd rávenni magam, hisz eléggé kényelmetlen, hogy feszíti a fogaimat az a fránya bölcsességfog.
2018. nov. 5. 19:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!