Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogyan tiszthitatnam meg a...

Hogyan tiszthitatnam meg a bolcsessegfogamat ami meg felig az inyben van?

Figyelt kérdés
Maga a fog egezseges, viszont meg mindig felig bevan nove az inybe mar evek ota. Sokszor voltam emiatt fogorvosnal mert neha akaratlanul is bemegy a fog es iny koze valami es ugye begyullad. En hiaba huzatnam ki inkabb, hiszen sokkal egyszerubb lenne mint havonta visszajarni hogy tisztitsa ki, o nem ajanlja mert hogy a bolcsessegfognal vannak rizikok ha kihuzzak meghat azis egy fog stb. Persze a napokban megint begyulladt es marhan nincs idom a fogorvoshoz rohangalni ezzel ujra. Hasznalok szajvizet is, meg probaltam kipiszkalni ami alatta van, sikerult is de ezekszeeint nem minden jott ki. Hogyan tudnam jobban megtisztitani? Also jobb bolcsessegfof ha ez szamit
2018. nov. 8. 11:25
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja kerdeztem azt is hogy nem lehetne e levagni az inyemet a fogrol de aztmondta hogy valoszinu visszanone..
2018. nov. 8. 11:26
 2/4 anonim ***** válasza:

Én is hasonlóképp voltam. Elmentem az sztk-ba, mondogatták, hogy ez normális, ki fog nőni, ilyen a bölcsességfog.


Majd elmentem egy magán orvoshoz, kb még a nevemet sem mondtam, már megállapította, hogy azonnal ki kell húzni és 40.000Ft lesz amennyiben nem lép fel semmi komolikáció 😄

Na hát én úgy voltam vele (amugy is egy unszimpatikus férfi volt az orvos) hogy ha már így látatlanba kikapná a fogamat, csinálja meg úgy, hogy ne legyne komplikáció... aztán egy ideje nem nő, nem fáj, nem tudom mi van most:)


Magán orvosnál voltál vagy sztk-ban? Szerintem, ha fizetsz, akármit kihúznak..

2018. nov. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
maganorvosnal voltam.. nem azert nem huzza ki mert nem fizetnek, hanem mert nem ajanlja az okok miatt amiket leirtam :) maga a fog jo helyzetben van amugy, rendesen nott ki, nem nyomta a tobbi fogamat, nem lyukas meg ilyenek. Csak ugye az a franya iny... :(
2018. nov. 8. 15:48
 4/4 anonim ***** válasza:

Keress egy normális szájsebészt! Olyat aki elküld ct-re, és az alapján távolítja el. Pont emiatt a folytonos gyulladás miatt kell eltávolítani. Ez is ugyanolyan gócnak minősül, mint egy gennyes fog.

Lehet, hogy a mostani orvosodnak nincs elég gyakorlata a bölcsessegfogakkal, ezért hanyagolja inkább.

Egy szakmabeli

2018. nov. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!