Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szerintetek hagyjam abba az...

Szerintetek hagyjam abba az antibiotikum szedését?

Figyelt kérdés
Nő a bölcsesség fogam, és sajnos nincs helye, ezért nagyon begyulladt az ínyem. Voltam egy magánklinikán szájsebésznél, felírt 10 napra augmentint.. beszedtem ebből 4 szemet.. ma, személyes okok miatt elmentem egy másik szájsebészhez, anyumnak ismerőse. Ő azt mondta hogy ne szedjem tovább az antibiotikumot, hanem csak szedjek ketonalt. Szerintetek hagyjam azonnal abba az antibiotikumot, vagy szedjek meg be legalább 4 szemet hogy legyen meg a minimális kezelés?
2018. nov. 23. 15:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Alapszabály, hogy antibiotikum szedését soha nem hagyjuk félbe. Ja a másik meg az, hogy kezelés közben nem váltok orvost sem. Most döntsél, vagy keress fel egy harmadik orvost is.
2018. nov. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Csak ismételni tudnám az elsőt.

AMúgy nem nagyon bíznék olyan orvosban, aki a megkezdett antibiotikum kúrát leállítja nyomos ok nélkül.

2018. nov. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mit mondott a másik, miért hagyd abba?
2018. nov. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen, én is így vagyok vele, hogy ha már elkezdtem akkor nem szeretném félbehagyni. Nyilván a 10napot sem fogom végigszedni, hanem csak 4-5napra gondoltam. Ennél a második orvosnál maradok. Azt, mondta hogy felesleges szednem
2018. nov. 23. 16:08
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha 4-5 napig szeded, az semmit nem ér, olyan, mintha nem is szedted volna.

Ha elkezdted, akkor szedd végig.

Nyilván ha gyulladás van, ott kórokozó is van, tehát lehet szükséges az antibiotikum kezelés.

De te tudod...

2018. nov. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Gondolom, hasmenést okoz az antibiotikum. Node mindenkinek azt okoz. Erre elfutottál a másik dokihoz, aki azt mondta, hogy akkor ne szedd. Nekem meg teljesen mindegy.
2018. nov. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Nyilván a 10napot sem fogom végigszedni, hanem csak 4-5napra gondoltam."


Ez a te ostoba döntésed.

2018. nov. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Semmi mást nem érsz el vele mint, hogy az antibiotikum már kirtotta belőled ennyi idő alatt a gyengébb kórokozókat de az erősebbek még tartják magukat, ha most abba hagyod az ellenállóbbak vígan szaporodnak tovább aztán majd megtudod mi a magyarok istene. Ne hagyd abba. Attól ha végig szeded nem lesz semmi különösebb bajod ám ha félúton abba hogyod abból könnyedén kisülhet valami kellemetlen. Egyszer sajnos még fiatal koromban én is eljátszottam ezt a nem szedem végig mert már jól vagyok műsorszámot. A sima torokgyulladás után 39.7-es lázzal feküdtem három napig. Többet soha.
2018. nov. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!