Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Az egyik fogamba néha tompán...

Az egyik fogamba néha tompán belenyilall a fájdalom. Meddig maradhat kezelés nélkül?

Figyelt kérdés
Ez a fog egy hónapja kapott koronát, de nagyon érzékeny volt már csiszoláskor is. Tömött fog volt. Kaptam antibiotikumot is, mert az egész arcom fájt. El is múlt a sajgó fájdalom, de harapásra kicsit fáj. Magasság beállítva. Azt mondták, gyökérkezelni kell. Külföldön vagyok, és az otthoni dokihoz mennék. Meddig húzhatom az időt? Okozhat problémát a többi fogban, ha nem kezelik, de nem is fáj jobban?

2018. júl. 29. 01:14
 1/3 TR75 ***** válasza:

Elképzelhető, hogy egy ideig még érzékeny lesz az ilyesmire. Az mindenesetre érdekes, hogy nem végezték el a gyökérkezelést a korona felragasztása előtt. Nem feltétlenül szükséges gyökérkezelni, de ha érzékeny, akkor érdemes várni a csiszolás után, vagy legalábbis csak ideiglenes feltenni a koronát.

Okozhat sokfajta gondot a gyulladt foggyökér, például a gyulladás a szervezetben több helyre is elterjedhet, szóval ezt minél előbb érdemes megcsináltatni. Annyit esetleg megtehetsz, hogy egy fogorvos tanácsát kikéred egy röntgenfelvétel alapján.

2018. júl. 29. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Röntgen volt már kétszer. Nincs semmi gyulladás. De nem tudok ráharapni, akkor fáj. Olyan, mintha egy kavicsra harapnék. Holnap megnéz megint egy fogorvos. Elvileg gyökérkezelni fogja. De nem tudja befejezni, mert nyaralni indulok. Lemondani nem tudom már a nyaralást. Így szeptemberig úgy lesz, ahogy hagyja holnap. Mennyire tuti, hogy jó lesz utána? Nem szeretném kihúzatni.
2018. júl. 30. 00:04
 3/3 TR75 ***** válasza:

Hát ezt nem lehet biztosan megmondani.

Az nem jó, ha nyitott marad, amikor nincs gyulladásban. Esetleg beszéld meg vele, hogy ideiglenesen tömje be addig, amíg be nem tudja fejezni a gyökérkezelést.

Én jártam már úgy, hogy húzni kellett, mert nem tudta az orvos kitisztítani a gyökércsatornát.

Nem lehet, hogy nem jól lett tömve, vagy nem jól lett felragasztva a korona? Nem illeszkedik rendesen a rágófelszín a fogsorba.

2018. júl. 30. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!