Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mitől ilyenek az első fogaim?

Mitől ilyenek az első fogaim?

Figyelt kérdés
Az egyik középső metsző fog és a mellette lévő oldalsó metsző fogam már több éve érzek bennük egy kicsi fádalmat (pontosan nem tudom leírni) mikor olyan ételeket eszek mint pl. kenyérhély, szárazabb zsemle, amit nehezebb elharapni. Sokszor voltam vele orvosnál panoráma röntgenen sem mutatott semmit, kopogtatta az orvos akkor is ebben a két fogamban kicsi érzékenységet éreztem, nem is mondanám fájdalomnak. Tömve van az egyik, de a töméssel is minden rendben. Tippek vagy tapasztalata valakinek? Érzembennük a hideget meleget nem, de a hidegre is normális nem fáj tőle a fogam.

2018. dec. 6. 16:19
 1/1 anonim válasza:

Lehet gyulladás a fogban vagy a gyökércsúcson..ami ha nincs kezelve időben eléggé problémás lehet később. Esetleg a tömés alatt mégis szuvas..


Nekem is az volt,hogy a panoráma röntgen nem mutatott ki gyulladást,mégis fájt..nem durván inkább tompa fájdalomnak mondanám de elég gyakran..1idő után állandóan. A doki mondott mindent: kaja szorult oda,rosszul mosom stbstb..sztk persze:(!


Átmentem 1 másik magán dokihoz,kiderült gyökérkezelni kell a fogat..mert igenis gyulladt volt.



A panoráma röntgen nem a legjobb erre. Nekem a dokim intraorális kis röntgent csinált,azon csak pár(2-3) fog van rajta,de sokkal részletesebb mint a panoráma!! Pl gyökérkezelésnél ezt használják. Nekem ott derult ki a *bibi*..a másik doki nekem is mondta,hogy nincs itt semmi baj..ahha..

Szerintem csináltass 1 ilyet is,hátha..akár másik doki véleményét is kérd ki.

Sok sikert!


25/L

2018. dec. 7. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!