Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogbeultetes tb tamogatott?

Fogbeultetes tb tamogatott?

Figyelt kérdés

Genetikai hibabol adodo fogpotlast tamogatja a tb? Hozzajarul vagy teljes mertekben finanszirozza ha ugy van?


Ha nem, akkor szinten az elozmenyek ugyanazok, szajsebeszeti problema genetikai hiba, fogszabalyzoval talan korrigalhato, 22 evesen tamogatja a tb ebbol adodoan a fogszabalyzot?


Koszonom a valaszokat.


2018. dec. 6. 21:16
 1/7 anonim ***** válasza:
A fogszabályzót lehet, hogy bizonyos mértékig igen, de a fogbeültetést nem.
2018. dec. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Esztetikailag es egeszsegugyileg indokolt sem?
2018. dec. 6. 22:31
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem, mert ezek nem tartoznak a támogatott keretek közé. Ezzel az erővel azt is kellene támogatni, ha valakinek genetikailag egyszerűen csak rosszak a fogai....

Eleve is amiket támogat a TB, azt is csak nagyon komolyan indokolt esetben, vannak limitek és sűrgősségi fokozatok is, amibe nem is esnél bele.

2018. dec. 6. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Vannak bizonyos genetikai rendellenességek (nem, a “már anyukámnak sem voltak fogai 30 évesen” nem tartozik ide), ahol bizonyos pótlásokra jár kedvezmény. Például szájpadhasadék esetén esetén a kivehető pótlást, ún. obturátort támogatja a tb. Az implantátum továbbra is egy luxustermék, funkcióbéli probléma megoldására pedig tökéletesen megfelel a kivehető pótlás is.
2018. dec. 7. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Támogatja a nagy fenét... nekem három hátsó fog lesz 460ezer ha beérem hátra a nem a legdrágább korona típussal.
2018. dec. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Az en esetem az az hogy 4fogam csirahianyos nincs alatta csont fog. Eddig nem is volt veluk problema ki sem estek inkabb elkezdtek sullyedni amit muteti uton kell majd kivagni az inyenbol mert tokig elsullyedtek. Ezt tanogatja a tb 100%. Viszont ha ki lesz szedve eleg feltuni hiany marad a fogsoromban amit korabban a fogorvosom mondta h muvel csak felso fogsoromban fejlodtek ki a bolcsessegfogak fogszabival lehetne rjta meg talan korrigalni aminek en orulnek a legjobban! De kerdes h a fogszabalyozas sem tb tamogatott?



Tudom teljesen mas tema de ha valakit egesi serules es ne talan tan rak betegseget van,(mellrak) esztetikailag potoljak a mellet, boratultetes stb amit tamogat az allam. Tudom morbid pelda ami enm js igazan ehhez kapcsolodik de talan latok halvany eselyt arra hogy legalabb a fogszabalyzo ha terites mentes lenne! Elvileg lehetne fel mellel is elni meg megegett borrel is...

tudom csunya pelda, felreertesek vegett en egyaltalan nem tartom ezt rossz dolognak csak ha valakinek fletuno helyen van a foghianya onmaga hibajan kivul sajnos az is eleg lehozo lehet ha nincs ugy 500ezer forintom egy koronara vagy ket fogpotlasra:(

2018. dec. 7. 23:05
 7/7 anonim ***** válasza:
Egy fog kijon 200bl
2018. dec. 7. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!