Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Véletlenül megharaptam az...

Véletlenül megharaptam az ínyem és piros lett, fáj is. Valamint alatta egy gennyes valami van. (édesanyám szerint azért, mert sok a baci a szájban) A fogam nem fáj és az arcduzzanatom is csökkent. Elmenjek fogdokihoz?

Figyelt kérdés
2010. jún. 28. 08:02
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem lehet fogínygyulladás? Nekem az volt nemrég, úgy kezeltem ki, hogy napi 4-5 alkalommal addig mostam a fogam, amíg jól ki nem vérzett. Néhány nap alatt elmúlt.

Ezt a módszert egyébként a fogorvos javasolta a barátnőmnek, csak ő nem bírta csinálni, mert nagyon fájt neki. Mivel ez alapból is nagyon fáj, fájdalomcsillapítót vettem be és utána csináltam. Szerintem ha elképzelhető, hogy ez az, akkor próbáld ki ezt a módszert, én egy kéthetes procedúrát meg jópárezer forintot takarítottam így meg.


A fogínygyulladás ismérvei: bepirosodik az íny, néhol fehéres (ott van a kiszedni való váladék), eléggé fáj, és a fogak kissé meglazulnak.

Ha 2-3 nap alatt nem érzed a hatását ennek a módszernek, akkor viszont feltétlen fogorvos!!

2010. jún. 28. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ilyen fehéres foltokat találtam a felülről, jobb ill. bal oldalon is. Anyukám szerint ez normális, a nyirok ott úgy néz ki. Egyik sem fáj.

Oldalt haraptam meg az ínyem (elég sokszor előfordult már velem), de most a piros seb alatt van egy fehér, gondolom gennyes valami is. :(

2010. jún. 28. 08:17
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem afta lett belőle. Menjetek el a patikába és vegyetek Phlogosol oldatot. Ezzel ecseteld naponta többször, este lefekvés előtt feltétlenül, illetve étkezések után moss fogat és kend le vele ismét a sebet. Pár nap alatt elmúlik. Én is sokszor elharapom a szám, nyelvem, volt, hogy az egész nyelvem oldala aftából állt, enni és beszélni is nehezen tudtam, de ezzel az oldattal elmúlt pár nap alatt. Vény nélkül kapható, kb. 800 Ft az ára.
2010. jún. 28. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Most megnéztem és a piros seb alatt már nincs fehér folt csak fent két oldalt. Az valószínűleg gennyzacskó lehet, és lehet? Még nem fáj a fogam, de lehet hogy az okozza?
2010. jún. 28. 08:31
 5/10 anonim ***** válasza:

Akkor szerintem múlik el.

Így nézett ki?

[link]

Mert ez afta. :) Én mindenesetre akkor is vennék Phlogosolt, ha már múlik, mert nagyon jó szájfertőtlenítésre, és bármikor ha elharapod a szád akkor rögtön bekened, nem lesznek ilyen problémáid.

[link]

Itt van a betegtájékoztatója, el tudod olvasni mi mindenre jó.

2010. jún. 28. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nem ilyen!! Szerintem ami nekem van az ilyen gennyzacskó szerű, de édesanyám azt mondja, hogy az normális, ott olyan a nyirok.

Utánanéztem ennek a Phlogosol oldatnak nem csak aftára jó, úgyhogy mindenképp veszek, rosszat szerintem nem teszek vele...

Köszi a segítséget!

2010. jún. 28. 08:51
 7/10 anonim ***** válasza:
Nincs mit! Hát lehet gennyzacskó is, anyunak is volt gyulladt foga, mindig nőtt neki egy gennyzacskó az ínyére. Azért aftára gondoltam, mert én amikor elharapom a szám, mindig az nő rajta. :) Viszont ezzel menj fogorvoshoz, mert komoly fertőzés lehet belőle, anyunak ki is kellett azt a fogát gyökérkezelni, meg azt hiszem utána ki is húzták mert teljesen elhalt. És szerintem ne piszkáld úgy, mint az első válaszoló írta (lehet, hogy fogorvos mondta neki, de én hülyeségnek tartom fogkefével agyondörzsölni, még nagyobb lesz a seb...). Menj el dokihoz, ő majd esetleg kiszúrja, lecsípi és fertőtleníti, akkor nem nő vissza. És nem muszáj magánorvoshoz menni, ott van az SZTK, nálunk sokkal jobban megcsinál mindent az SZTK-s orvos, mint a magánorvos...mert neki nem érdeke a pénz, és az, hogy visszajárjon állandóan a betege...
2010. jún. 28. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Vettem ilyen oldatot, ha pár nap alatt nem múlik el, majd elmegyek dokihoz! Köszi a tanácsokat, a segítséget!:) Szép napot!
2010. jún. 28. 10:38
 9/10 A kérdező kommentje:

Bocsika, de még annyit szeretnék kérdezni, hogy amikor anyudnak kialakult gennyzacskó az ínyén, akkor fájt neki a foga?

Mert nekem nem fáj, és így nem nagyon értem, hogy ha az is, akkor hogy jött oda...:S

2010. jún. 28. 10:46
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem fájt neki mindig, de volt mikor olyan erős fájdalomcsillapítót vett be, hogy alig tudtuk reggel felkelteni, úgy bealudt, és még úgy is fájt neki. Szóval volt olyan is, amikor nem fájt. Viszont ő mindig kiszúrta tűvel és szerintem az se tett jót neki. :S Úgyhogy szerintem inkább te se piszkáld nagyon, nehogy nagyobb baj legyen belőle. Jobbulást! :)
2010. jún. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!