Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogtömés. Mennyire normális...

Fogtömés. Mennyire normális az, hogy van egy fog amit a betöm a fogorvos, de a mellette levő fog oldalát meg szuvasan hagyja?

Figyelt kérdés

Az a fog, amit betöm elég nagy felületeten kell tömni, már másodjára. Ami mellette van fog, mivel nem tudtam rendesen tisztítani az oldalát, ahol összért a töméssel elég csúnya (de ez csak most lett látható), de amúgy meg a többi része gyönyörű, semmi baja.

Nem kéne azzal a szuves résszel is foglalkoznia a másik fogon? Vagy akkor annak a fogamnak is annyi, s meg kell várnom amíg kirohad? Vagy csak szimplán nem akar "dolgozni"? Menjek el fizetős fogorvoshoz inkább?


Már kedvem sincs fogat mosni :( hisz fölösleges.


2010. jún. 28. 13:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Azt nem értem, miért nem kérdezed meg a dokitól, hogy mi van azzal a foggal? Vagy miért nem mondod meg neki, hogy azzal is csináljon valamit, mert téged zavar? Egyébként egyszerre csak 1 fogat szoktak tömni, és ha te nem mész vissza más panasszal, lehet ő úgy veszi, hogy téged nem érdekel a másik fog.
2010. jún. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Mert nem vagyok neki szimpatikus.

Kérdeztem már tőle, de annak az lett az eredménye,hogy nem tömte be egy fogam amin lyuk van, pedig először beakarta, aztán azt mondta még sem kell.

S hiába kérdezném meg hogy mi lesz az oldalával, úgyis azt mondja,hogy ezt így kell csinálni.

2010. jún. 28. 13:56
 3/4 anonim ***** válasza:
Ilyen esetben én biztos hogy másik orvost keresnék, a kölcsönös szimpátia nagyon fontos az orvos-páciens kapcsolatban. Én is kértem már át magam másik fogorvoshoz. És a fogakkal nem is jó játszani, mert ha egy ilyen buta dolog miatt elhanyagolod őket, később sokkal nehezebb lesz helyreállítani a károkat, és anyagilag is nagyon sokba kerülhet később egy vagy több elhanyagolt fog. Ha még kicsi a baj, akkor esetleg bemehetsz egy magánrendelőbe is, a tömések ára nem olyan borzasztó, de ott legalább figyelnek rád, és jó munkát végeznek.
2010. jún. 29. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ja, és a fogmosást pedig nehogy elhanyagold emiatt, pont az ilyen két fog közötti, nehezen hozzáférhető helyeken kell nagyon alaposan tisztogatni, fogselymezni, addig is, amíg elmész egy másik orvoshoz, mert azzal igenis meg lehet előzni a nagyobb bajt. Ha kevesebb a baci a szádban, akkor a szuvasodás is sokkal lassabban alakul ki / fordul rosszabbra.
2010. jún. 29. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!