Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fáj a fogam feletti rész,...

Fáj a fogam feletti rész, szerintetek mi lehet? A többi lent

Figyelt kérdés
A fogorvostól csak 23.-ra kaptam időpontot, de nem nagyon békélek meg az állapotommal, így szeretnék tapasztalatot kérni hátha volt valakinek hasonló. Szóval a tünet, hogy a szájpadom felőli rész valószínű a 3-as fogam, mert körülötte vércsík volt, tegnap este meg vérzett is, van egy kisebb duzzanat. A fogam nem fáj hidegre-melegre, sőt nyomogatásra, koccanásra sem. Felette a gyökérnél kb. az orrom tövénél van egy góc kisebb pontban, körülötte szinte alig észrevehetően az arcom is megduzzadt miatta. Ha kívül megnyomom akkor ilyen szúró érzés mintha szét akarna durranni és feszül az a pont. Arra gyanakszok hogy gyökércsúcsnál gennyzacskó van. Ha valakinek valami hasonló tapasztalata van kérem írja már le, ja meg azt is hogy mivel tudnám lehúzni. Se antibiotikum semmi nincs.
2019. jan. 10. 17:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Van ott valami gyulladás, ez biztos.

Házi gyógymód: Corsodyl szájvizet vagy svéd keserűt (sweden bitter) vegyél a patikában és egy kis vattadarabot jól áztass be bele, majd tedd ezt a gyulladt helyre és tartsd ott legalább 10 percet. Ezt naponta 2-3x ismételd meg, fogmosás után lehetőleg. Nekem minden ilyesmit hamar elmulasztott. Remélem beválik. Üdv!

2019. jan. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Voltam azóta fogorvosnál, elküldőtt röntgenre. Az a baj hogy az íny felől semmi nem látszik.
2019. jan. 24. 22:41
 3/3 anonim válasza:
A GUM márkájú afta clear spray nekem bevállt:)
2019. febr. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!