Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzóval ezeket ti...

Fogszabályzóval ezeket ti hogy oldjátok meg? Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

Pár napja kaptam rögzített fogszabályzót. Szeretnék tippeket azoktól, akiknek már régebb óta van. Mi az, amit szoktatok vele enni és mit nem? Mit lehet és mit nem?

Én jelenleg a salátáról meg a kenyér héjáról mondtam le, de érdekel ki mit javasol, mit kellene kerülni.

Egy puhább hússal például nincs annyira problémám.


Arról is érdekelne a tapasztalat, hogy ti a fogszabályzótok ellenére elmennétek egy étterembe enni vagy az macerásabb, így számotokra marad az otthoni evés?

És ha mondjuk elmentek egy étterembe, akkor ott mit esztek?


Még a harmadik kérdésem az, hogy van-e valami speciális fogkefétek hozzá és hol lehet kapni.


2019. jan. 18. 11:40
 1/6 A kérdező kommentje:
Egy valamire még kíváncsi lennék: ha nyilvános helyen vagytok és tegyük fel ott esztek valamit, hogy oldjátok meg a fogmosást? Nem mindenütt van mosdó, illetve ha van is mosdó, ott moshatok fogat gond nélkül? Ha mondjuk tudom, hogy nem megy akkor éppen oda senki. Vagy nem célszerű? Például egy étterem mosdójára gondolok, esetleg egyetemen egy mosdó? (Egyetemista vagyok, de nem biztos, hogy ha például sokat kell egyetemen lennem aznap, akkor kibírom, hogy ne egyek semmit... viszont akkor meg lehet látszódik vagy bármi beleakadhat)
2019. jan. 18. 11:50
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem ehettem popcornt, de a kenyértől is rendszeresen leesett. Rágózni jó, mert erősíti a fogakat, hamarabb megy a helyére. Természetesen mentem mindenhova, csak a végén kimentem a mosdóba. Fogköz tisztítót kell venni, én kaptam a fogorvosomtol egyet amúgy a fogkefék mellett lehet venni.
2019. jan. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :) Ment a zöld kéz.
2019. jan. 18. 13:21
 4/6 anonim válasza:
Nekem már lassan 4 hónapja van es mindent eszek ugyanúgy és eddig még hála istennek jött le szóval jó. Mint ahogy az előző válaszoló is írta fogkoztisztitot kell venni és azzal simán megoldható a tisztitas. Habár nekem szerencsére a kaja sem ragad bele vészesen. És hiába nem lehetne en szinte mindig rágózok. :S
2019. jan. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

És az normális, hogy olyan érzés, mintha lyukas lenne a fogam? Valószínű nem lyukas, mert nemcsak egy fogamnál érzem, a fogszabályzó előtt meg nem volt ilyen érzés. Pontosabban, nem fáj, de ha eszek, akkor olyasmi, meg ha "megnyomom" a fogam vagy hozzáérek vagy hogy mondjam.


Ugye ez azért van, mert húzódik?

2019. jan. 19. 21:29
 6/6 anonim válasza:
Ez teljesen normális, és igen azért van mert húzódik. Ha minden jól megy akkor ezt csak az első napokon fogod erezni utánna pedig már csak akkor ha visszamész húzásra és akkor is csak max.3-4 napig.:)
2019. jan. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!