Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A fogszabályzás mennyire...

A fogszabályzás mennyire kellemetlen?

Figyelt kérdés

Most tervezek belevágni huszonévesen és kíváncsi lennék azoknak a tapasztalataira akik már túl vannak rajta.

Milyen érzés volt? Mennyi ideig tartott? Volt olyan amire nem számítottál a kezelés alatt?


Köszi



2019. jan. 19. 19:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia! Volt állandó fogszabályzóm, feltevés után volt a legrosszabb, pár napig, utána meg lehetett szokni, enyhébb volt a fájdalmas, nyomó érzés. Ki lehet bírni, de vigyázz, a bölcsességfogak átrendezhetik a fogsort, ha a kezelés után nőnek. Illetve csak "divatból" nem javaslom elkezdeni.

Egyszer eltört a kereszttartó drót, de ez nem nagy dolog.

Egy-két évet számolj, minél tovább van, annál biztosabb, tartósabb lehet az eredmény, nem érdemes sürgetni.

2019. jan. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Néha kellemetlen, de abszolút kibírható.
2019. jan. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én a 30-as éveim elején vágtam bele. Természetesen mindkét ívre ragasztottak.Én a sima fémet választottam, abból az elgondolásból, hogy semmi szégyelnivaló nincs abban, ha valaki felnőttként fogszabályoztat.A ragasztás nem fájdalmas, csak egy idő után kellemetlen kicsit, hogy nyitva tartsd a szád, meg persze bent van még egy szájterpesz is.Nekem borzalmasan fájt két-három hétig/egyszerre tették fel a két ívre/Csak pépeset tudtam enni+leveseket. De ez mindenkinél egyénfüggő. És igen, volt olyan dolog, amire nem számítottam és az orvos sem. Neked viszont jó fogszabályozást kívánok és az esetleges negatív kritikákat engedd el a füled mellett,mert lehet lesznek ilyenek is.
2019. jan. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Bocsi, előző vagyok. Még annyit fűznék hozzá, hogy egy percig sem bántam meg, hogy felrakattam. Bátrabban,felszabadultabban mosolyogtam, vigyorogtam fogszabályzóval a fogaimon, mint előtte.
2019. jan. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kibírható.

Miután felrakták nekem eléggé szétvágta a számat, (mindenhol kisebesedett) aztán pár hét alatt "megtalálta a helyét" és már csak igazítás után volt kellemetlen, akkor azért eléggé fájtak a fogaim evésnél. Amúgy egyáltalán nem vészes, nekem ha egész nap beszélek, kisebesedik kicsit a szám, de ezt is megszokja az ember. Kicsit macerás, hogy minden étkezés után fogat kell mosni, de az is megszokható.

Inkább hosszú, türelmet igénylő macerás folyamat, mint fájdalmas dolog.

2019. jan. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!