Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Levágtak/lecsippentettek egy...

Levágtak/lecsippentettek egy kis gyulladt darabot az ínyemből, utókezelés?

Figyelt kérdés

Elmentem háziorvosomnál lévő fogdokihoz olyan problémával, hogy a felső szemfogam, és a mellette lévő fogam között hónapok óta ott volt egy kicsi "dudor" ami gyulladt is volt, fogmosásnál néha ki is vérzett. Maga az ínyem az utóbbi hónapokban már szebb és normális rózsaszín egészséges színt vett fel, előtte gyulladt volt fogak között. Nem volt gennyes meg semmi, csak mivel eleve gyulladásra hajlamos volt az ínyem, kiékelődött egy kis gyulladt dudorka. Ez a dudor amúgy hajlamos volt visszanőni, kb 1 éve is megvolt, akkor voltam fogkőleszedésen, és akkor egy időre csodával határos módon eltűnt, aztán 2-3 hónappal később, amikor megint picit gyulladt volt az ínyem, a gyulladással a pici dudor is visszanőtt ugyanúgy ugyanarra az adott helyre.


A fogaim kicsit kesze-kuszák, tehát nekem alapból nehéz "rendesen" fogatmosni, de az állandó szájvizesés sokat segített.


Na már most, ez a doki levágta/kivágta/lecsippentette azt a kis picike dudort ami odanőtt a szemfogam és mellette lévő közé, "odaékelődött", és miután végezte, nem kent rá semmit, nem kente be semmivel, csak levágta és kész, utána még enyhébb vérzéssel hazajöttem. Az a része világos, hogy most még 1 napig azon a részen ne nyúljak hozzá fogmosásnál, de:


szerintetek még most későeste egy ilyen beavatkozás után Listerine szájvízzel öblögethetek? Azt is mondta hogy holnap reggel/dél környékén kéne szájvizezni, a beavatkozás pedig most volt délután. De mivel nem kezelte semmivel utólag, csak öblögettem egyet vízzel a rendelőjében és ennyi, én jó ötletnek tartanám ha Listerine szájvízzel itthon most estére jól szétmaratnám/szétcsípné és jól összehúzná ott az ínyt. :) Vagy ezzel csak ártanék neki ilyen sebészi beavatkozás után?


2019. jan. 22. 21:50
 1/1 A kérdező kommentje:
Valaki?
2019. jan. 23. 02:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!