Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Észrevettem egy nagy lyukat a...

Észrevettem egy nagy lyukat a leghtásó fogamon de félek elmenni orvoshoz mit tegyek?

Figyelt kérdés
Valamelyik nap efy elég nagy lyukat vettem észre hátsó fogamon de nagyon félek a szüleim rekaciojátol és a fogorvosomtol is nagyon félek és attol is hogy nagyon drága a kezelés. Szerintetek mihez kezdjek? Nagyon ciki 16 évesen ez?

2019. jan. 27. 22:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Menj orvoshoz. Nem lesz drága a tömés. Nem kell félni. Addig menj amíg nem romlik az állapota. Szüleid nem fognak semmi rosszat mondani.
2019. jan. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hidd el, a doki látott már rosszabbat is(engem)...és igen, én is azért mentem 6! nagy lyukas foggal, mert rengeteg ideig féltem és nem kezeltettem. Nem mondod semmi rosszat, visszarendelgetett és betömögette őket, egyet gyökérkezelt. Most megvannak a fogaim és végre nem betegek. Hidd el, hogy megéri! Ne félj, fájni nem fog.
2019. jan. 28. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, a kezelés ha magánhoz mész nem lesz olyan olcsó, nálunk vidéken 12ért tömi, de megéri. Az sztk-s dokik nekem eddig csak barmoltak a számban, gyorsan tovább akartak adni...inkább a pénztárcát kelljen kinyitni mint kihúzatni később a fogat.
2019. jan. 28. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az lenne ciki, ha ugy hagyod, hogy rohadjon, és büdös legyen a szád.

Orvosnak mi a dolga? Megmentsen...

2019. jan. 28. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Szia :) szerintem mindenképpen menj orvoshoz, nem lesz semmi baj. Különben is , én úgy tudom, hogy semmibe nem kerül. Ha szuvas a fog, azt már nem lehet másképp "megjavítani". Nekem már tömtek be fogat, nem is egyet. Azóta szép, fehér, semmi baja. De ha húzzuk az időt azzal, hogy hagyjuk feketén, azzal csak rosszabbodhat a helyzet, ugyanis egyre csúnyább lehet. 17/L
2019. jan. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én pár hete voltam fogorvosnál, mert szuvas volt az egyik fogam. Rettentően rettegtem, lehet, hogy ha nem jön velem anyukám, elrohanok:D 17 éves vagyok egyébként:)

Nagyon csúnya volt a fogam barázdája, de képzeld, végül még érzésteleníteni se kellett, mert csak a zománc volt ronda, ráadásul egyáltalán nem fájt a fúrás, mivel nem ért ideget. A legkellemetlenebb az volt, hogy attól féltem, hogy kifolyik a nyál a számból, mert a nyálszívó ellenére is összegyűlt az egyik oldalon. És ingyenes volt a tömés.

Viszont ha hagyod szó szerint szétrohadni a fogad, nagyon sok idő a gyökérkezelés, ha egyáltalán meg tudják menteni. És mások elmondása alapján rendkívül fájdalmas is.

Tényleg ne halogasd, csak rosszabb lesz!

2019. jan. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!